Lietuvoje

2018.12.08 15:20

Į rinkimus besiruošiančių visuomeninių komitetų sąrašuose – šeimų nariai ir žvaigždės

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2018.12.08 15:20

Kitų metų kovo 3 dieną vyksiančiuose savivaldos rinkimuose norinčiųjų dalyvauti netrūksta. Štai Vilniuje itin išpopuliarėjo visuomeniniai komitetai – jau dabar Vyriausios rinkimų komisijos svetainėje įrašyti 6. Klaipėdoje – 4, Alytuje, Zarasuose, Šiauliuose, Radviliškio rajone, Pagėgiuose, Marijampolėje – po 3. O jų narių sąrašuose galima rasti ir žymių žmonių, ir po kelis vienos šeimos narius.

Pavadinimai – įvairiausi

Vilniaus savivaldybės tarybos rinkimuose norinčių dalyvauti visuomeninių komitetų kūrėjai galėtų rungtyniauti, kas sugalvos įmantresnį pavadinimą.

„Gedimino miestas“, „Piliečių jėga ir teisingumas“, „Vilniečių „Lokys“, „Vilnius gali“. Tik dabartinio mero Remigijaus Šimašiaus komitetas pasivadino paprasčiau: „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“.

Kituose miestuose irgi galima rasti įdomiai įvardijamų komitetų. Štai Šilutės rajone valdžios sieks visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“, Šiauliuose – „Kviečiu aš tautą“, Skuode – „Šaukiame tautą“, Marijampolėje – „Šaukiam tautą“, Radviliškio rajone – „Mes esame Kitokie“, Klaipėdoje – „Titov ir teisingumas“.

Kol kas komitetų narių sąrašai – abėcėliniai ir labai ilgi. Todėl pavardžių juose galima rasti pačių įvairiausių. Į akis labiausiai turbūt krinta tai, kad daugumoje jų vieną šalia kito gali rasti nemažai bendrapavardžių vyrų ir moterų, todėl natūraliai peršasi mintis, kad tai vienos šeimos nariai.

Kaune rinkimuose dalyvausiančio „Vieningo Kauno“ sąraše yra ne tik dabartinis meras Visvaldas Matijošaitis bei jo sūnus Dainius, kuris ir dabar išrinktas į Kauno savivaldybę, bet ir antrasis sūnus Šarūnas.

Įdomybių yra ir tarp R. Šimašiaus komiteto narių. Tarkim, įrašyta ir mero žmona Agnė Matulaitė, iki šiol politikoje nedalyvavusi. Taip pat įtraukta ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė, tačiau jų abiejų nebeliko šią savaitę išplatintame komiteto sąraše, kurio nariai bus reitinguojami. Tame sąraše išliko tokie visuomenėje gerai žinomi asmenys kaip aktorė Redita Dominaitytė, renginių organizatorius Gediminas Jaunius, žymaus muzikanto Viktoro Diavaros žmona Živilė, buvusi Seimo narė, dainininkė Donalda Meiželytė.

Žinomų sporto ir pramogų pasaulio žmonių tarp savo narių turi ir komitetas „Judėk, Vilniau“, kurio kandidatu į merus tapo krepšinio treneris Rūtenis Paulauskas. „Gedimino miesto“ kandidatas – signatas, buvęs europarlamentaras buvęs Arūnas Degutis, o tarp narių yra buvę parlamentarai Valdas Vasiliauskas ir Stasys Brundza, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovė Vida Bandis, istorikas, diplomatas Alfonsas Eidintas, dainininkė Judita Leitaitė.

VRK yra įregistruotas ir komitetas „Piliečių jėga ir teisingumas“, kurio koordinatorius – Ramojus Girinskas, dar vasarą įvardintas kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas į Vilniaus merus. Tiesa, praėjusią savaitę „tvarkiečiai“ nusprendė, kad turės kitą kandidatą – Vidmantą Martikonį. O šiame sąraše yra ir daugiau su partija „Tvarka ir teisingumas“ susijusių žmonių, tarkim, Seimo narys Petras Gražulis, Vilniaus tarybos narys, pasitraukęs iš „tvarkiečių“ frakcijos Gediminas Rudžionis.

Komiteto „Vilnius gali“ pretendentas į merus – jau kartą šiose pareigose dirbęs Vilius Navickas. O vienas iš narių yra Artūras Paulauskas, ilgą laiką buvęs aktyvus politikas, ėjęs Seimo pirmininko, ministro pareigas.

BNS nuotr.

Būriai bendrapavardžių

Kol kas naujausias įregistruotas komitetas Vilniaus mieste vadinasi „Vilniečių „Lokys“, jame daugiausia lenkų tautinės mažumos atstovų. Šio komiteto koordinatorius yra Zygmuntas Klonovskis, verslininkas, dienraščio „Kurier Wilenski“ Valdybos pirmininkas.

Tarp nurodomų narių – dar šeši jo bendrapavardžiai: Edvardas, Gžegožas, Michalas, Raimundas, Vladyslavas Klonovskiai ir Alicija bei Genocefa Klonovska.

Dar ilgesnis bendrapavardžių sąrašas yra komitete „Vieningas Birštonas“ – čia net 9 Mielaikos: 4 Mielaikos, 2 Mielaikaitės ir 3 Mielaikienės.

Komitete „Už Alytų“ įrašytas ne tik praeityje gerai žinomas krepšininkas, dabar treneris Tomas Pačėsas, bet ir jo vaikai Tomas ir Rūta.

Žinomi klaipėdiečiai rikiuojasi ir viename iš keturių rinkimų komitetų Klaipėdoje. Su komitetu „Mano Klaipėda“ valdžios sieks Kazys Paulikas, Gintaras ir Mindaugas Bendžiai, Aurelijus Liškauskas, Remigijus Žiogas su žmona.

Rinkimų sąrašuose greičiausia atsidurs ne visi šie žmonės, tikslių sąrašų kol kas nei komitetai, nei partijos nėra pateikę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.