Lietuvoje

2018.12.07 15:17

R. Masiulis ŠMM aplankė mokytojus: matau, kad ir jūs esate normalūs žmonės

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.07 15:17

Laikinuoju švietimo ir mokslo ministru nuo kitos savaitės tapsiantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis penktadienį susitiko su ministerijos patalpose daugiau nei savaitę esančiais pedagogais.

R. Masiulis streikuojantiems Andriui Navickui ir jo vadovaujamos profsąjungos mokytojams tvirtino keliantis sau tikslą deeskaluoti situaciją.

Ministras sakė, kad bus pasiekiamas ir žadėjo pasidalyti savo telefono numeriu.

„Matau, kad ir jūs esate normalūs žmonės, jūsų tikslas nėra čia kažką laužyti. Visi esame normalūs žmonės ir turime spręsti tą opią problemą“, – teigė R. Masiulis.

Vis dėlto jis tvirtino neturintis galimybių išspręsti problemų švietime, tačiau žadėjo padėti tarpininkavimu.

„Nenoriu žadėti to, ko negaliu padaryti, bet galime diskutuoti ir tarpininkausime tiems sprendimams, kiek galėsime“, – sakė ministras.

A. Navickas po susitikimo su R. Masiuliu BNS teigė besidžiaugiantis, kad laikinai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovaus būtent jis.

„Jis – geras vadybininkas ir sugebės suvaldyti situaciją, sukurti planą, kaip čia išeiti iš tos krizės. Jis tikrai išklausė mokytojus, pamatė, kad problemų daug. Reikia laiko pagalvoti, pasitarti ir lauksime iš jo pasiūlymų, kaip čia toliau judėti“, – sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Vyriausybės sudaryta komisija aiškinasi situaciją dėl viso viešojo sektoriaus darbo užmokesčio, tačiau vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis sako, kad pirmiausia bus sprendžiamos švietimo sistemos problemos.

„Su mokytojais kalbėsimės atskirai, bet tuo pačiu ir sisteminėje darbo grupėje mokytojų klausimas taip pat turėtų būti keliamas. Norime pažiūrėti, ar iš tiesų viešajame sektoriuje nėra rimtų sisteminių problemų darbo apmokėjimo srityje“, – LRT TELEVIZIJAI sakė vicekancleris.

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė įvardijo, kokie reikalavimai šiuo metu yra svarbiausi.

„Pirmiausia reikėtų sumažinti klases, tarkime, iki 26 mokinių vyresnėse, mažesnėse – iki 22. Toliau – pakelti ir pedagogų atlyginimus 20 procentų. [...] Etatinis apmokėjimas turėtų būti toks, kad būtų 18 kontaktinių valandų ir 18 valandų pasiruošimui pamokoms, sąsiuvinių taisymui. Paskutinis reikalavimas – kad darželio auklėtojos turėtų daugiau laiko pasiruošti ugdomajai veiklai, nei yra skirta dabar“, – LRT sakė Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja.

Streiko dalyvė Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokytoja Lilija Bručkienė po R. Masiulio apsilankymo ministerijoje teigė, kad mokytojai pirmąkart buvo išgirsti.

„Šviesa tunelio gale tikiuosi, jau matosi, todėl kad po net ne mėnesių ir ne dienų, turbūt po metų mus pirmą sykį išgirdo, bandė su mumis kalbėtis ir įsiklausyti, ką mes sakome. Įspūdis kol kas toks“, – kalbėjo mokytoja.

R. Masiulis nuo pirmadienio dirbs laikinuoju švietimo ir mokslo ministru, kol į šias pareigas bus paskirtas naujas ministras vietoj atleistos Jurgitos Petrauskienės.

A. Navicko profsąjungos streikai dėl rugsėjį įvestos etatinio apmokėjimo sistemos ir didesnių algų tęsiasi beveik keturias savaites.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.