Lietuvoje

2018.12.07 11:12

Prezidentei – išskirtinis Ukrainos žmonių apdovanojimas

LRT.lt2018.12.07 11:12

Lietuvos Respublikos Prezidentei Dalia Grybauskaitei Kijeve įteiktas išskirtinis pilietinės visuomenės apdovanojimas. Juo valstybės vadovė apdovanota už nuolatinę paramą Ukrainos žmonėms. Atsiimdama apdovanojimą, prezidentė pabrėžė, jog tai garbingas visų Lietuvos žmonių įvertinimas. Pasak šalies vadovės, puikiai suprantame, kad Ukraina kovoja ir už Lietuvos bei visos Europos saugumą, todėl padedame Ukrainai, esame didžiausi jos draugai ir rėmėjai, aktyviai giname šios šalies interesus Vakaruose.

Lietuva teikia ne tik valstybinę politinę, karinę, humanitarinę paramą. Mūsų šalies žmonių ir nevyriausybinių organizacijų iniciatyva yra surinkta ir nugabenta daugybė paramos medikamentais, medicinine įranga ir finansinėmis lėšomis. Jau keleri metai per Sausio 13-ąją vyksta Jono Ohmano paramos akcija „Mėlyna ir geltona“, kurios globėja yra prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Todėl šis apdovanojimas, pasak šalies vadovės, yra simbolinė ir labai graži ukrainiečių padėka už mūsų šalių draugystę, solidarumą ir paramą

Apdovanojimo iniciatorė – nevyriausybinė organizacija „Pergalės sparnai“. Organizacija teikia medicininę pagalbą fronte kariaujantiems šalies kariams ir jų vaikams bei humanitarinę pagalbą Rytų Ukrainos regionų gyventojams, padeda integruotis į visuomenę neįgaliais tapusiems sužeistiems kariams.

Šis apdovanojimas įsteigtas dar 2017 metais. Jo tikslas – pagerbti drąsias, iniciatyvias ir aktyvias moteris. Jis paprastai teikiamas moterims, kurios gina Ukrainos laisvę ir nepriklausomybę, vykdo socialinę ar humanitarinę veiklą.

Šiuo apdovanojimu yra apdovanota apie 500 asmenų ir organizacijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.