Lietuvoje

2018.12.07 15:11

Lietuva žada priešintis daliai ES reikalavimų dėl daiktų iš plastiko ribojimų

BNS 2018.12.07 15:11

Kai kurie Lietuvos pramonininkai dalį europinių siūlymų dėl plastiko ribojimo laiko nepagrįstais, o vietoj draudimų siūlo gerinti atliekų surinkimą ir perdirbimą, todėl šalies derybininkai žada nepritarti indų iš putų polistireno draudimui ir kai kuriems kitiems siūlymams, rašo „Verslo žinios“.

„Manome, kad dėl vienkartinių pakuočių iš putplasčio laikysimės nepritarimo pozicijos. Ne vien todėl, kad Lietuvoje yra tokia įmonė („Pack Klaipėda“ yra vienintelė Baltijos šalyse kiaušinių pakuočių ir vienkartinių indų iš putų polistireno gamintoja –BNS), bet ir todėl, kad šis pasiūlymas atsirado, galima sakyti, per naktį, be diskusijų", – dienraščiui aiškino Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė Agnė Bagočiutė.

Jos teigimu, Lietuva taip pat linkusi nepritarti reikalavimui, kad perdirbtas plastikas būtų naudojamas gaminant gėrimų butelius, nes tokia pakuotė gali būti nesaugi. Taip pat laikomasi pozicijos, kad plastiko atliekų mažinimo tikslai direktyvoje turi būti užbrėžti vienodai, o ne skirtingi kiekvienai šaliai narei.

BNS anksčiau rašė, kad Europos Parlamentas neseniai pritarė, kad nuo 2021 metų Europos Sąjungoje būtų uždrausti vienkartiniai plastikiniai daiktai: stalo įrankiai, lėkštės, gėrimų šiaudeliai ir pakeliai, ausų krapštukai bei balionų lazdelės, itin lengvi plastikiniai maišeliai, vienkartinės maisto pakuotės iš polistireninio putplasčio, į kurias paprastai dedamas išsinešti skirtas maistas.