Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.06 17:22

Nuo pareigų nušalintas neblaivus šviesoforą taranavęs prokuroras D. Baraniūnas

BNS 2018.12.06 17:22

Neblaivus vairavęs ir avariją Vilniuje sukėlęs Generalinės prokuratūros prokuroras Dainius Baraniūnas nušalintas nuo pareigų.

„Nušalintas iškart pradėjus ikiteisminį tyrimą. Įtarimai dar nėra pareikšti“, – BNS ketvirtadienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Pasak jos, ikiteisminį tyrimą dėl vairavimo išgėrus organizuos Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyrius.

„Dabar renkami tyrimui reikšmingi duomenys“, – BNS sakė E. Martinonienė.

Be to, dėl įvykio yra atliekamas tarnybinis patikrinimas, nustačius, kad prokuroras padarė šiurkštų pažeidimą, jis gali būti atleistas iš pareigų.

Kaip skelbta, trečiadienio rytą prokuroras D. Baraniūnas vairavo automobilį neblaivus ir atsitrenkė į šviesoforą.

Prokuratūros duomenimis, avarija 7 val. įvyko Rinktinės ir Žvejų gatvių sankryžoje. D. Baraniūno vairuojamas automobilis „Mitsubishi Outlander“ atsitrenkė į pakelės šviesoforą. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo.

Patikrinus vairuotojo blaivumą alkoholio kiekio matuokliu nustatyta, kad jis yra neblaivus, jam nustatytas sunkus 2,79 promilės girtumas.

TV3 vaizdo medžiagoje matyti, kaip į policiją atvežtas prokuroras ketina atsukti alkoholio butelį, tačiau pastebėjęs, kad jį filmuoja, butelį deda į šalį. 

„Prokurorui keliami aukščiausi elgesio bei etikos standartai, todėl tokie atvejai buvo ir bus tiriami bei vertinami principingai ir griežtai“, – prokuratūros pranešime cituojamas E. Pašilis.

Prokuratūros duomenimis, per pastaruosius keletą metų dėl aplinkybių, susijusių su alkoholio vartojimu, darbo prokuratūroje neteko penki asmenys.​

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi