Lietuvoje

2018.12.06 13:56

E. Jankevičius: dėl kalėjimo statybų su Danija nesiderama

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.12.06 13:56

Danijos žiniasklaida skelbia, kad Lietuva ir toliau derasi dėl kalėjimo statybų, tačiau teisingumo ministras Elvinas Jankevičius tokia informaciją griežtai neigia. Pasak jo, tai neigia ir pačios Danijos teisingumo ministras. Apie tai ketvirtadienį prabilta Seime vykusioje vyriausybės valandoje.

Liberalų frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen kalbėjo, kad pirmadienį Danijos žiniasklaidoje pasirodė informacija, esą deramasi su Lietuva dėl naujo kalėjimo, kuriame danai kalintų dalį savo kalinių, statybų.

„Jūs žiniasklaidoje kalbėdamas patvirtinote derybų faktą, bet pasakėte, kad nutarta šio kalėjimo nestatyti. Tačiau Danijos žiniasklaida vėlgi rašo, kad derybos vis dar vyksta“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Kalėjimo statyti neketina

Savo ruožtu teisingumo ministras E. Jankevičius suskubo tokias kalbas paneigti. Jis pripažino žinąs apie Danijos žiniasklaidoje skelbiamą informaciją, tačiau patikino, kad jokios oficialios derybos šiuo metu nėra vykdomos.

„Danijos žiniasklaidoje yra pasirodęs toks straipsnis, bet jų teisingumo ministras taip pat nepatvirtino tos informacijos. Tai ir šį tą reiškia“, – komentavo ministras.

Pasak jo, šis klausimas iškeltas 2017  metais. Tuomet, kaip sakė ministras, buvo kelios delegacijos atvykusios į Lietuvą ir pareiškusios pageidavimą, kad toks kalėjimas atsirastų. Tačiau, anot E. Jankevičiaus, tuomet ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, ir Teisingumo ministerijos atstovai su tokiais prašymais nesutiko.

„Buvo tik nuspręsta tęsti konsultacijas toliau. Jokių oficialių susitikimų nebuvo“, – sakė E. Jankevičius pridurdamas, kad Ministrų tarybos metų prie jo priėjęs Danijos teisingumo ministras vėl prakalbo apie galimas kalėjimo statybas, tačiau Lietuvos ministras į tai teigė atsakęs neigiamai.

Esą tuomet Danijos ministras pasakęs, kad teiks pasiūlymą oficialiai, bet to iki šiol nėra padaryta.