Lietuvoje

2018.12.06 13:28

R. Karbauskis: mokytojų atlyginimai didėja labiausiai viešajame sektoriuje

BNS2018.12.06 13:28

Mokytojų atlyginimai didėja labiausiai, palyginti su kitų viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčiu, o streikuojančių mokytojų profsąjungos lyderiai iš tiesų nenori derybų, bet tik kelti sąmyšį, tvirtina valdančiųjų „valstiečių“ lyderis.

„Mokytojų atlyginimai auga labiausiai viešajame sektoriuje ir augs toliau. Tai yra numatyta. Vyriausybė pasirengusi tą augimą numatyti, išdėstyti visam viešajam sektoriui, ne tik mokytojams. Bet dabar noras nėra derėtis, yra tik noras į gatves pakviesti žmones“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Ramūnas Karbauskis.

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pranešė, kad vyriausybė nutarė sudaryti komisiją Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio didinimo iki 2025 metų strategijos projektui parengti.

„Valstiečių“ lyderis atmetė švietimo profsąjungos kaltinimus, kad valdžia atsisako su jais derėtis.

„Vyriausybė kviečia šnekėtis, bet negalima keliant nerealius, neįgyvendinamus reikalavimus, imituoti norą derėtis. Ne vyriausybė nenori derėtis, o tie, kurie organizuoja tuos mitingus“, – pareiškė R. Karbauskis.

„Aš labai gerbiu mokytojus, mano paties mama – mokytoja, ne mokytojai kelia sąlygas, kelia profsąjungos vadovai, kelia politikai, kurie stovi už profsąjungos, kuri organizuoja mitingus“, – pridūrė jis. 

Anot jo, reikalavimas 300 mln. eurų padidinti švietimo finansavimą yra nerealus.

Neterminuotą mokytojų streiką paskelbusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga prašo penktadaliu didinti mokytojų atlyginimų koeficientus, taip pat didinti nekontaktinių valandų skaičių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, naikinti pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinius intervalus, mažinti klases.

Vyriausybė sako, kad įgyvendinti visus profsąjungos reikalavimus papildomai kainuotų apie 300 mln. eurų, bet protestuojantieji teigia, kad šie skaičiai – išpūsti.

Profsąjunga taip pat sako, kad yra atvira pasiūlymams reikalavimus vykdyti etapais, tačiau pirmuosius žingsnius norėtų matyti jau nuo kitų metų.

Šią savaitę biudžetui dar kartą pritarusi vyriausybė iki šiol teigė, kad tai neįmanoma ir reikalavimai galėtų būti vykdomi nebent nuo 2020 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.