Lietuvoje

2018.12.05 12:15

S. Skvernelis mokytojus paragino sudėti ginklus: žengiu pirmą žingsnį

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.12.05 12:15

Kuriama darbo komisija, kuri sukurs ilgalaikę šalies viešojo sektoriaus finansavimo strategiją iki 2025 metų. Tai trečiadienį savo „Facebook“ paskyroje pranešė premjeras Saulius Skvernelis. Jis viliasi, kad tokia žinia paragins mokytojus nutraukti streiką. Mokytojų atstovas tokį žingsnį vertina kaip problemos stūmimą tolyn ir, panašu, kad ginklų dar nesudės. 

„Esu ir jaučiuosi atsakingas už tai, kas vyksta valstybėje. Todėl šiandien raginu visas konfrontuojančias puses sudėti ginklus, mesti į šalį asmeniškumus, užbraukti brūkšnį ir imtis konstruktyvių bei konkrečių darbų.

Žengiu pirmąjį žingsnį. Ką tik daviau nurodymą dėl derybinės arba darbo komisijos sukūrimo. Jai bus pavesta sukurti tvarią, ilgalaikę viso mūsų šalies viešojo sektoriaus finansavimo strategiją iki 2025 metų.

Kalbu apie visus be išimties sektorius, kurie visi ir yra svarbūs mūsų valstybei. Nuo mokytojo iki ugniagesio, nuo mediko iki socialinio darbuotojo“, – rašo jis socialiniame tinkle.

Konkrečius pasiūlymus komisija, kuri posėdžiaus ne rečiau kaip kartą per savaitę, turės pateikti ne vėliau kaip iki kovo 10 dienos. Tam, kad juos būtų galima priimti bei patvirtinti pirmosiomis Seimo pavasario sesijos dienomis. Į komisiją kviečiame visų nacionalinių profesinių sąjungų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, taip pat visų parlamentinių politinių partijų atstovus.

Problemų nesprendžia

Trečiadienį priešpiet LRT.lt žurnalistei atvykus į Švietimo ir mokslo ministeriją, ten streikuojantys mokytojai informavo, kad nebeketina į savo gyvenamas patalpas įsleisti žiniasklaidos. Jie sakė taip nusprendę dėl esą sklindančios netikslios informacijos.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius portalui LRT.lt komentuodamas premjero paskelbtą žinią sakė, kad pradedama ne nuo tų darbų.

„Jo siekis gali būti platesnis, panašius klausimus kelia ir kiti. Tačiau premjerui pirmiausia reikėtų dėliotis darbų eiliškumą. Jeigu dabar yra kolektyvinis darbo ginčas, tai jis procedūras: reikia sudaryti ginčo komisiją ir sėdus prie stalo susitarti šitais klausimais, kurie bus kaip sudėtinė dalis kitų klausimų.

Vertinu tai, kaip klausimo stūmimą tolyn. Situacijos tai nekeičia. Kad situacija keistųsi iš esmės, mes tam pasirengę, reikia sėsti sudarytoms mūsų ir jo šalies derybinėms grupėms ir sutarti dėl iškeltų reikalavimų įgyvendinimo datų ir dydžių“, – komentavo A. Navicko pavaduotojas.

V. Silvanavičius ragino S. Skvernelį laikytis Darbo kodekse numatytų ginčo sprendimo procedūrų – sėsti prie derybų stalo: „Ar suderėsime, ar ne, tai jau kitas klausimas. Lietuvoje toks socialinis dialogas vyksta, kai viena pusė diktuoja kitai pusei, nesilaikydama reglamento, kuris numatytas.“

Nors antradienį atrodė, kad trečiadienį mokytojai gali palikti ŠMM patalpas, trečiadienį paskelbta, kad to daryti neplanuojama. „Mes neužėmėme ministerijos, būname tik vienoje jos salėje, darbo netrukdome“, – teigė V. Silvanavičius.

Antradienį ministerijos kancleris Tomas Daukantas pranešė, kad nuo šiol į ŠMM patalpas bus įleidžiami, tik žmonės, turintys leidimą.