Lietuvoje

2013.08.19 12:16

Premjeras: ambasadoriai pasitikėjimo neturi (papildyta)

ELTA 2013.08.19 12:16

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė, kad į skandalą dėl pokalbių įrašų patekę Lietuvos diplomatai – ambasadorius Azerbaidžane Artūras Žurauskas ir ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška – prarado jo pasitikėjimą.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė, kad į skandalą dėl pokalbių įrašų patekę Lietuvos diplomatai – ambasadorius Azerbaidžane Artūras Žurauskas ir ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška – prarado jo pasitikėjimą.

„Šiandien kalbėjausi su Prezidente šituo klausimu, ir noriu pasakyti, kad šitie ambasadoriai yra praradę pasitikėjimą“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė Premjeras.

Paprašytas patikslinti, ar ambasadoriais nepasitiki ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas patikslino, kad pareiškė savo asmeninę poziciją.

„Kol kas kalbu už save, bet su Prezidente buvo sutarta, kad artimiausiu metu bus priimti sprendimai“, – sakė A. Butkevičius.

Premjeras patikino, kad galutinis sprendimas dėl susikompromitavusių diplomatų bus priimtas gavus užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus išvadą.

Pats L. Linkevičius žurnalistams sakė, kad šiuo metu ambasadorių atžvilgiu vyksta tyrimas, po jo ir paaiškės, ar A. Žurauskas ir R. Juška galės toliau eiti savo pareigas.

„Aš dabar studijuoju tas išvadas, kurios yra pateiktos, taip pat nagrinėjama yra ir kitų institucijų (pateikta informacija - ELTA), tikiuosi gauti artimiausiu metu informaciją ir iš Valstybės saugumo departamento, taip pat šiandien bus posėdis vadinamosios Specialiųjų ekspertų komisijos, kuri užsiima paslapčių apsauga“, – sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministro teigimu, ambasadorių likimą bet kokiu atveju nulems Prezidentės pozicija.

„Visi faktoriai bus įvertinti atsakingai ir, kaip minėjau, vienas svarbiausių faktorių bus, kad ambasadoriai privalo turėti visišką valstybės vadovo pasitikėjimą“, – sakė L. Linkevičius.

ELTA primena, kad Lietuvos diplomatai – Lietuvos ambasadorius Vengrijoje R. Juška, ambasadorius Azerbaidžane A. Žurauskas, URM Rytų Europos ir Vidurio Azijos departamento direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kumetaitis bei URM pareigūnas Gediminas Kasputis – pateko į skandalą dėl internete paviešintų tariamų jų pokalbių įrašų.

Įrašai „Youtube.com“ svetainėje paskelbti liepos 8-ąją, nors pokalbiai esą vyko balandį.

Netrukus po įvykio ambasadorius A. Žurauskas įteikė atsistatydinimo pareiškimą, jis kol kas nėra patenkintas.