Lietuvoje

2018.12.05 07:00

Premjero patarėjas mokytojų užsidarymą ministerijoje lygina su V. Putino karu Kryme

LRT.lt 2018.12.05 07:00

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas, socialiniame tinkle komentuodamas dabartinę krizę švietimo srityje, jau kelias savaites streikuojant mokytojams, mokytojų užsidarymą Švietimo ir mokslo ministerijoje šiuo metu lygino su Vladimiro Putino smogikų elgesiu Kryme.

„Visiškai be humoro. Jei kuri nors nedraugiška valstybė vykdytų hibridinę operaciją, tai šis atvejis būtų tobulas. Putino smogikai Kryme save vadino „mandagūs žmonės“. Dabar alternatyva – arba po visą pasaulį išsivaikštantys skriaudžiamų mokytojų vaizdai Švietimo ir mokslo ministerijoje bei gili politinė krizė, arba ta pati politinė krizė, užimta ministerija iškėlus nerealius reikalavimus nuolat juos kaitaliojant, melo srautas, pasitraukusi jos politinė vadovybė, kontrolę perėmęs kūno kultūros mokytojas iš Zarasų, jam paramą reiškiantys didelių politinių partijų lyderiai, nuomonės formuotojai, peršama mintis, kad tai normali protesto forma. Kuri ministerija kita?“ – „Facebook“ paskyroje po vienu iš savo įrašų komentavo ministro pirmininko patarėjas.

Kitame komentare S. Malinauskas teigė, kad, anot jo, chaosas Švietimo ir mokslo ministerijoje yra sukeltas specialiai.

Premjero patarėjas, feisbuke atsakydamas į žurnalistės, BNS redaktorės Jūratės Damulytės komentarą, kalbėjo apie, anot jo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko siekį kurti konfrontaciją.

„Kaip sumažinsi konfrontaciją, jei A. Navickas jos siekia? Kaip apsisaugosi nuo melo, jei nerodysi aiškių faktų, kad meluojama? Ar jūs tikrai tokie akli? Ar tikrai manote, kad 300 ar 100 mln. reiktų ieškoti ir biudžetą sužlugdyti? Reiktų A. Navicką girti? Atsiprašyti, kad laiku neinformavom, kai jis meluoja? Aš pats jam tą protokolą dabar pat nuvežčiau, jei jis pasiruošęs pasirašyti? Kam tas jo melas? Ir ar žurnalistai tikrai nesuvokia tokio elgesio grėsmės? Derybos, mitingai, straikai dėl mokytojų atlyginimų yra viena, ministerijų užiminėjimas ir konflikto provokavimas yra visai kas kita.

Tu negali daryti pažeidimo įstatymų ir derėtis - jei duosi pinigų, tai nepažeidinėsiu. Už pažeidimą turi būti atsakomybė visada. Galiausiai, daroma viskas, kad krizė gilėtų. A.Navickas asmeniškai ragino kitų profesinių sąjungų vadovus užiminėti ministerijas, jei nori, kad būtų išgirsti. Jums tai atrodo, kaip šiaip sau pareiškimas? Pabuskit“, – feisbuke rašė S. Malinauskas.

Lietuvoje mokytojai streikuoja jau ketvirtą savaitę, o grupė jų nuo praėjusios savaitės nakvoja Švietimo ir mokslo ministerijoje. Nors pirmadienį S. Skvernelis pranešė keičiantis švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, mokytojai žada streiką tęsti.

Antradienį į ŠMM atvykę trijų, pedagogus vienijančių, profesinių sąjungų lyderiai, išskyrus streikuojantiems pedagogams vadovaujantį A. Navicką, su vis dar pareigas einančia ministre J. Petrauskiene pasirašė protokolą su reikalavimais, dėl kurių buvo sutarta ketvirtadienį 13 valandų trukusioje diskusijoje.