Lietuvoje

2018.12.04 20:08

R. Matonis: nesame gavę jokio ŠMM pareiškimo dėl mokytojų, kurie yra ten

ELTA 2018.12.04 20:08

Nepaisant Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) prašymo apleisti patalpas, neterminuotą mokytojų streiką palaikantys švietimo darbuotojai nesirengia trauktis. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis tame galimai įžvelgtų Susirinkimų įstatymo pažeidimą, tačiau vertinti situacijos neskuba.

„Policija nėra ta institucija, kuri vertina. Juolab mes kol kas nesame gavę jokio Švietimo ir mokslo ministerijos pareiškimo. Galime įžvelgti tam tikrų susirinkimo įstatymo pažeidimų, bet, norint priimti kažkokį sprendimą, mums reikėtų pilnai susipažinti ir įvertinti pačios ŠMM vidines tvarkas, taip pat atlikti kitus tikslinamuosius aktus. Tik tai padarę galėtume nuspręsti ir pasakyti, ar (mokytojų sprendimas likti ŠMM. – ELTA) yra nusižengimas, ar nėra“, – antradienio vakarą Eltai sakė R. Matonis.

Pasak jo, panašiose situacijose paprastai susitariama geranoriškai. „Tikimės, pavyks geranoriškai susitarti ir šįkart, tad policijos įsikišimo nereikės“, – vylėsi jis.

Kaip skelbė ELTA, penktadienį mokytojams mitinguojant prie Seimo buvo užrakintos Švietimo ir mokslo ministerijos durys, argumentuojant, kad darbo laikas baigėsi, o įstaigos savaitgalį neveikia. Kilus triukšmui, kad žmonės negali iš ŠMM pasiimti daiktų, į patalpas ne tik mokytojai, žurnalistai, bet ir keli politikai lipo per langą.

Palaikyti į ministeriją nebeįleidžiamų mokytojų susirinko minia. Kaip priminė R. Matonis, tuomet policija gavo pranešimą apie galimus neramumus ŠMM viduje ir prie jos.

„Nuvykę pareigūnai skundų iš ministerijos darbuotojų negavo, tad, įvertinę situaciją, išvyko. Daugiau pareiškimų iš ministerijos nesame gavę, kai gausime – vertinsime“, – Eltai pakartojo Policijos departamento atstovas spaudai.

Antradienį ŠMM laukta, kad streikuojantys mokytojai paliktų salę, kurioje septinta diena gyvena.

„Mes prašome ir toliau, kiek reikės, prašysime mokytojų, kad nebeliktų Švietimo ir mokslo ministerijoje. Tikimės, mokytojai laikysis įstatymų“, – Eltai sakė ministerijos atstovė, primindama, kad į įstaigą mokytojai bus įleidžiami ne laisvai, o pagal galiojančią tvarką.

„Suprantame – tai įstaiga, reikia gerbti jos darbo ritmą. Stengiamės iki šaldytuvo ar tualeto eiti kuo tyliau. Prieš aštuntą apie streiką liudija tik prie durų esantis užrašas. Pagal galimybes apsitvarkome aplinką, nusivalome dulkes”, – tekste, kuris publikuojamas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos tinklalapyje, dalijosi viena iš ŠMM nakvojančių mokytojų.

BNS nuotr.

Antradienį Eltos kalbintas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas (LŠDPS) Andrius Navickas sakė, kad būtų keista, jei, patys pradėję ginčą ir derybas su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), mokytojai imtų ir pasitrauktų iš jų.

Kiek ilgai mokytojai gyvens ministerijoje, A. Navicko žodžiais, priklausys nuo derybų partnerių.

„Mums tikrai ne pramoga nakvoti ŠMM, tai ne noras pagyventi Vilniaus senamiestyje, o pokyčių švietimo sistemoje siekimas“, – sakė profsąjungos vadovas.

Mokytojų teigimu, jie spaudžiami apleisti ŠMM patalpas. Pirmadienio vakarą su jais buvo susitikęs ministerijos kancleris. A. Navicko žodžiais, jo tuo metu nebuvo, kai kurie mokytojai sutriko, bet paskui tarpusavyje pasikalbėję priėjo prie išvados, kad būtų logiška baigti derybas, o ne bėgti iš jų.

Kiek laiko užtruks derybos ir mokytojai nakvos ŠMM, LŠDPS vadovas neprognozavo. „Priklausys nuo kitos derybų šalies. Jei procesas bus vilkinamas ar užtruks, mokytojai liks ŠMM, kad būtų pasiekiami, prireikus, derėtis“, – sakė Eltos pašnekovas.