Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.04 16:20

L. Linkevičius siūlo didinti NATO pajėgų parengtį

LRT.lt 2018.12.04 16:20

Prieš antradienį prasidedantį NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą, ministras Linas Linkevičius su vyriausiuoju Aljanso pajėgų vadu Europoje gen. Curtisu M. Scaparrotti aptarė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių saugumo ir gynybos stiprinimo klausimus.

L. Linkevičius pabrėžė, kad labai svarbu kuo skubiau įgyvendinti Varšuvos viršūnių susitikime pasiektus sutarimus bei iniciatyvas, didinančias Aljanso pajėgų parengtį ir gebėjimą itin greitai reaguoti į galimą agresiją prieš sąjungininkus.

„Lietuva taip pat tikisi svarių rezultatų iš Briuselio viršūnių susitikimo metu pasiektų susitarimų oro gynybos stiprinimo klausimais – tai ypač aktualu Aljanso pasienyje esančioms  Baltijos valstybėms. Lietuva deda visas pastangas stiprindama savo gynybą ir saugumą – įsigyjamos vidutinio nuotolio oro gynybos ir artilerijos sistemos, šarvuočiai bei kita svarbi ginkluotė ir technika“, – teigiama Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime.

Ministras pabrėžė, jog Lietuva neseniai priėmė svarbų sprendimą, leidžiantį gynybai skirti 2 proc. nuo BVP.

„Remsime tik tas iniciatyvas, kurios stiprins Transatlantinę vienybę, solidarumą bei bendras visos Euroatlantinės bendruomenės pastangas ginti mūsų šalis ir vertybes. Geras pavyzdys – NATO ir ES bendradarbiavimas  kibernetinio saugumo srityje,  bendri veiksmai didinat energetinį NATO ir ES šalių saugumą,  prieš dezinformaciją ir hibridines grėsmes nukreipti veiksmai“, – teigė ministras L. Linkevičius ir pažymėjo, kad Lietuva pasisako už Aljanso, kaip pagrindinio Euroatlantinės erdvės gynybos ramsčio stiprinimą ir mano, kad Europos gynybinių pajėgumų stipriniams neturi dubliuoti NATO.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartas besitęsiančios Rusijos agresijos Rytų Ukrainoje klausimas, ypatingą dėmesį skiriant agresyviems Rusijos veiksmams Kerčės sąsiauryje.

L. Linkevičius pabrėžė, jog pastarųjų dienų Rusijos veiksmai siekiant paversti Azovo jūrą vidaus vandenimis yra pavojingas precedentas, kuris Aljanso turi būti rimtai įvertintas, įskaitant reikalingas atsako priemones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi