Lietuvoje

2012.07.16 12:04

Savaitgalį „Lietuvos liepsna“ įžiebta dviejuose pasauliniuose renginiuose

2012.07.16 12:04

Savaitgalį simbolinė projekto „Lietuvos liepsna“ ugnis įsižiebė Trakuose ir Prienuose, o iš ten kilę būsimieji Londono olimpinių žaidynių dalyviai buvo pagerbti minios susirinkusiųjų.  

Savaitgalį simbolinė projekto „Lietuvos liepsna“ ugnis įsižiebė Trakuose ir Prienuose, o iš ten kilę būsimieji Londono olimpinių žaidynių dalyviai buvo pagerbti minios susirinkusiųjų.

LRT olimpinis projektas „Lietuvos liepsna“ žaibišku greičiu neša žinią per Lietuvą apie artėjančią Londono olimpiadą, skleisdamas patriotizmo bei pasididžiavimo savo šalimi dvasią. Projekto komanda lanko įvairius Lietuvos miestus ir miestelius, kuriuose gimė, augo, mokėsi ir savo pasiekimams pagrindą padėjo patys geriausi Lietuvos sportininkai.

Į Trakus atkeliavusi „Lietuvos liepsna“ iškilmingai uždegta vieno svarbiausių šių metų irklavimo renginio – Pasaulio jaunimo irklavimo čempionato – metu. Simbolinę ugnį iki Trakų savo rankose atnešęs Rimas Valeikis oficialiai ją įteikė Trakų rajono merui Vincui Kapočiui. „Lietuvos liepsna“ sulaukė išskirtinio susirinkusiųjų susidomėjimo: olimpinė idėja ypatingai sužavėjo į renginį atvykusius užsienio turistus.

Olimpinio projekto organizatoriai susitiko su Europos irklavimo čempionais Sauliumi Ritter bei Mindaugu Griškoniu, kurie kausis už Lietuvą akademinio irklavimo rungtyse Londono olimpinėse žaidynėse. Būsimieji olimpiados dalyviai buvo pagerbti matant maždaug tūkstančiui į čempionatą atvykusių sportininkų iš 57 pasaulio šalių.

Olimpine nuotaika projektas užkrėtė ir Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyvius, organizatorius ir svečius, susibūrusius Prienų rajone. Trys tūkstančiai lietuvių iš trisdešimties pasaulio valstybių turėjo galimybę stebėti ugnies, skleidžiančios patriotizmo ir pasididžiavimo savo šalimi dvasią, įžiebimo reginį. „Lietuvos liepsna“ buvo perduota Prienų „Rūdupio“ krepšinio komandos vadovui Aurimui Bartuškai, kurį atstovauti priimant simbolinę ugnį delegavo Prienų rajono savivaldybė. Ugnis sužibo Pasaulio jaunimo susitikimo baigiamojo renginio uždarymo metu. Prieš tai keturias pasaulio lietuvių susitikime šurmuliavo  diskusijos mokslo, kultūros, verslo ir politikos temomis, vyko koncertai bei sporto varžybos. Renginį aplankė šalies vadovai, Prezidentas V. Adamkus, verslo ir kultūros elitas.

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ant lietuviškumą simbolizuojančio Birutės kalno Palangoje Lietuvos televizijos įkurta „Lietuvos liepsna“ ir toliau žadins olimpinę ugnį tautiečių širdyse. Ši liepsna, apkeliavusi visą Lietuvą ir susiliejusi su liepsnelėmis iš gimtųjų šiandienos olimpiečių vietų, Olimpinių žaidynių atidarymo dieną, liepos 27-ąją, virs didžiuliu liepsnojančiu fakelu, skleidžiančiu vienybės bei pasididžiavimo savo šalimi dvasią.

„Lietuvos liepsnos“ transliacijas kas rytą galima matyti ir Lietuvos televizijos „Labame ryte“.