Lietuvoje

2018.12.04 13:45

Sukurtas partizanų dokumentų elektroninis archyvas

LRT.lt 2018.12.04 13:45

Lietuvos ypatingasis archyvas sukūrė Lietuvos partizanų dokumentų elektroninis archyvą, kuriame skelbiami suskaitmeninti Lietuvos partizanų – 1944–1953 m. vykusio ginkluoto pasipriešinimo sovietinei okupacijai dalyvių – dokumentai.

Internetinėje svetainėje bus skelbiami suskaitmeninti įvairiose Lietuvos atminties institucijose bei privačiose kolekcijose saugomi Lietuvos partizanų dokumentai, jų aprašymai ir informacija apie dokumentų saugojimo vietas.

Suskaitmenintų dokumentų paieška svetainėje atliekama pagal dokumento pavadinime ar anotacijoje esančius skaičius, žodžius arba jų dalis bei datas.

Svetainės lankytojai gali rašyti komentarus, pastabas, pateikti juos dominančius klausimus, patikusiais dokumentais dalintis socialiniame tinkle „Facebook“.

Atidarytoje svetainėje jau yra paskelbta apie 1000 Lietuvos partizanų vadovybės, visų sričių, apygardų ir kitų junginių dokumentų, nuotraukų, spaudos leidinių, atsišaukimų, atvirukų ir kt.

„Dėl skirtingose vietose saugomų ir skelbiamų partizanų dokumentų tyrinėtojams nuolat trūksta informacijos apie dokumentus ir jų saugojimo vietas, todėl jau seniai brendo būtinybė surinkti ir vienoje vietoje paskelbti atskirose kolekcijose saugomus Lietuvos partizanų dokumentus ir informaciją apie juos“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Svetainėje skelbiami dokumentai yra saugomi Lietuvos ypatingojo archyvo, kuris saugo bene didžiausią Lietuvos partizanų dokumentų kolekciją Lietuvoje. Šiuos dokumentus per  3–5 metus numatoma aprašyti, suskaitmeninti ir paskelbti archyve. Siekiant plėsti skelbiamo Lietuvos partizanų dokumentų skaitmeninį turinį, dokumentus gali talpinti ir kitos partizanų dokumentus saugančios atminties institucijos, privatūs kolekcininkai ir kt.