Lietuvoje

2018.12.04 13:27

V. Tomaševskis: turime pakankamai žmonių, kurie vadovautų dviem ir daugiau ministerijų

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.12.04 13:27

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis tikina, kad jo vadovaujama politinė jėga neskuba pradėti derybų su „valstiečiais“ dėl prisijungimo prie valdančiosios koalicijos, nors tokių pasiūlymų esą yra gavęs. Pasak V. Tomaševskio, LLRA-KŠS turėtų žmonių, kurie galėtų vadovauti dviem ir daugiau ministerijų, tačiau, anot jo, kalbėti apie ministrų portfelius yra per anksti, visų pirma, reikėtų derinti programines nuostatas.    

„Kalbos dėl koalicijos kyla nuolat. Mes šituose rūmuose ne vieną kartą atsakinėjome į šituos klausimus. Paskutinė kartą tai reikėjo daryti, berods, birželį. Mes gauname tokius pasiūlymus, juos analizuojame, nors turime daug neigiamos patirtis darbo koalicijoje“, – antradienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Tomaševskis, paklaustas, apie galimybę LLRA-KŠS prisijungti prie valdančiosios koalicijos.

Jis patikslino, kad LLRA-KŠS neigiamą patirtį įvardija darbą vyriausybėje, kuriai vadovavo buvęs socdemas Algirdas Butkevičius. Tąkart LLRA-KŠS pasitraukė iš koalicijos. Anot V. Tomaševskio, dabartinė vyriausybė yra kitokia.

„Šita vyriausybė yra kitokia, yra teigiamų jos pusių, bet, iš kitos pusės, mes ne su viskuo galime sutikti“, – kalbėjo V. Tomaševskis.

LLRA-KŠS lyderis neslėpė, kad jo vadovaujama politinė jėga su „valstiečiais“ pradėtų derybas dėl prisijungimo prie koalicijos, jei būtų suderintos koalicijos ir LLRA-KŠS programinės nuostatos, kitaip sakant, pasak V. Tomaševskio, partija prisijungtų prie koalicijos, jei nutarta įgyvendinti LLRA-KŠS siūlymai dėl vaiko pinigų padidinimo iki 120 eurų, nemokamų vaistų senjorams (vyresni nei 75 m.), bankų apmokestinimo ir kt.

„Mes analizuosime situaciją. Jeigu pavyks susitarti šituose klausimuose, tada galėsime rimčiau kalbėti apie oficialią paramą šiai vyriausybei. Nors terminai yra labai nedėkingi. Sunku įsivaizduoti, kad iki pavasario kažkas galėtų įvykti“, – kalbėjo V. Tomaševskis.

Kalbėdamas apie LLRA-KŠS iniciatyvas V. Tomaševskis užsiminė, kad jas įgyvendinti galima būtų, padidinant valstybės biudžeto deficitą.

Jis tvirtino, kad kalbėti apie konkrečias ministerijas, kurioms norėtų vadovauti LLRA-KŠS, yra per anksti, nors partija, pasak V. Tomaševskio, kompetentingų žmonių tikrai turi.

„Mes turime pakankamai žmonių, kad vadovauti dviem ir daugiau ministerijų. Turime tų, kurie dirbo viceministrais ir kitose atsakingose pareigose, bet šiandien konkrečiai nekalbame apie ministerijas“, – kalbėjo V. Tomaševskis.

Spaudos konferencijos metu V. Tomaševskis pažymėjo, kad LLRA-KŠS prisijungti prie valdančiosios koalicijos, jei derybos būtų sėkmingos, galėtų nebent po kitąmet gegužę vyksiančių prezidento rinkimų. Tiesa, anot jo, LLRA-KŠS ateitų į pagalbą valdantiesiems, jei juos ištiktų krizė.

„Aišku, jeigu bus tam tikra krizė ir nebus daugumos, mes irgi analizuosime situaciją, nes, kaip sakiau, šita vyriausybė padarė daug gerų sprendimų, o mes jaučiame atsakomybę už valstybę, tai kitas terminas gali būti kovo mėnuo, kai prasidės nauja Seimo darbo sesija“, – užsiminė politikas.

„Valstiečiai“ merkia akį

Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė apie švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson ir aplinkos ministro Kęstučio Navicko atleidimą iš pareigų.

Tiek S. Skvernelis, tiek ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį užsiminė neatmetantys galimybės, kad LLRA-KŠS galėtų prisidėti prie valdančiosios koalicijos, šios partijos nariams pasiūlant ir ministrų portfelių.

„Visko gali būti. Šiandien trys pozicijos yra laisvos, tad visko gali būti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Pasak premjero, LLRA-KŠS prisidėjimas prie valdančiosios koalicijos jai suteiktų daugiau stabilumo.

„Jeigu jie norėtų prisijungti prie koalicijos, mes tikrai tai svarstytume“, – apie galimybę LLRA-KŠS gauti ministrų portfelių BNS sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis abejojo, ar LLRA-KŠS atstovas galėtų vadovauti Švietimo ir mokslo ministerijai.

„Galvoju, kad švietimo klausimais Lenkų rinkimų akcijos lyderystė sukeltų daugiau abejonių negu pasitikėjimo“, – BNS teigė jis.

„Kultūros būtų galima svarstyti tikrai“, – pridūrė „valstiečių“ lyderis.