Lietuvoje

2018.12.04 13:10

Prie mokytojų streiko jungiasi dar viena pedagogų susivienijimas

BNS 2018.12.04 13:10

Prie mokytojų streiko artimiausiu metu žada prisijungti per tūkstantį pedagogų, priklausančių kitam profesiniam susivienijimui. Daugiausia mokytojų iš vidurio Lietuvos – Garliavos, Kauno, Prienų, Domeikavos, Kėdainių, Raseinių ir kitų vietovių, antradienį BNS patvirtino Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. 

„Žmonės neapsikentę to socialinio neteisingumo, sunkių darbo sąlygų ir neapmokėjimo dėl to ir prisijungia prie streiko. Ne vien gimnazijos ir stambios mokyklos, yra ir smulkesnių. Plius, minus virš tūkstančio mokytojų bus. Paskutiniu metu skaičius tiesiog akyse kyla“, – teigė K. Juknis.

Anot jo, anksčiau prie streiko nebuvo jungiamasi, nes nors žmonės palaikė streikuojančių mokytojų reikalavimus, tačiau norėjo palaukti ir pažiūrėti, kaip elgsis vyriausybė bei Švietimo ir mokslo ministerija.

Kita priežastis – kai kurios savivaldybės patenkino mokyklų reikalavimus ir skyrė lėšų mokytojų algų didinimui.

„Pavyzdys galėtų būt Kazlų Rūdos pagrindinė mokykla, kuri išsisprendė. Steigėjai reikalavimus patenkino. Savivaldybė skyrė 20 tūkst. eurų mokytojų atlyginimams ir jiems 20 proc. praktiškai padidintas yra koeficientas“, – sakė K. Juknis.

Formaliai prie streiko jungsis tarptautinė profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“, kurios viena iš steigėjų, pasak K. Juknio, yra jo vadovaujama profesinė sąjunga tuo pačiu pavadinimu. Šis formalumas kilo dėl to, kad profesinė sąjunga „Sandrauga“ su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) yra pasirašiusi kolektyvinę sutartį, kurioje šalys sutarusios nestreikuoti.

Daug mokytojų, pasak K. Juknio, šiuo metu stoja į federaciją norėdami ne tik solidarizuotis su jau streikuojančiais mokytojais, tačiau ir prisidėti prie jau ketvirtą savaitę vykstančio dalie smokytojų streiko.  Jį inicijavo kita profsąjunga – Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

„Kolektyvai, kurie nori streikuot, o jie labai nori, pavyzdžiui, Domeikavos gimnazija tik ir laukė dienos, kada galės pareikšti reikalavimus Kauno rajono savivaldybei dėl darbo užmokesčio, dėl reikalavimų. Tai jie įstojo visi į federaciją, didžioji dalis mokyklos“, – teigė K. Juknis.

Streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje streikuoja apie 100 mokyklų ir 3 tūkst. mokytojų. Kelios dešimtys mokytojų jau beveik savaitę nakvoja ministerijoje.

Švietimo ir mokslo ministerija pateikia kitokius skaičius – jos duomenimis, šiuo metu streike dalyvauja 1,4 tūkst. pedagogų iš 53 mokyklų.