Lietuvoje

2018.12.04 11:02

Tėvų forumas reiškia nerimą dėl užsitęsusių mokytojų streikų: ugdymo procesas sužlugdytas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.12.04 11:02

Tėvų forumas reiškia nerimą dėl užsitęsusių mokytojų streikų. Jos vadovo Dariaus Trečiakausko teigimu, ugdymo procesas šalyje yra sužlugdytas. Taip jis komentuoja vyriausybės ginčus su Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga. Jos pedegogai žada streikuoti ir toliau, nors premjeras nusprendė atstatydinti Švietimo ir mokslo ministrę.

Tėvų forumo tarybos pirmininkas D. Trečiakauskas teigia, kad tėvams visa ši situacija kelia nerimą. neramina tai, kas vyksta.

„Dėl buvusios ministrės arogancijos, nenoro ir negebėjimo tartis, mokytojų streikas pasiekė tokią situaciją, kai švietimo procesas realiai yra sužlugdytas. Mūsų žiniomis, daugiau nei 100 mokyklų streikuoja, jose – beveik 1,5 tūkst. mokytojų sako reikalavimus, apie kuriuos vyriausybė net nenori šnekėti.

Esame oficialiai kreipęsi, sakėme, kad tėvų organizacija, kaip labiausiai suinteresuota grupė pratęsti ugdymo procesą, yra pasiruošusi tarpininkauti prie derybų stalo ir rasti, pirmiausia, vaikų interesus tenkinančius sprendimus“, – LRT RADIJUI sako D. Trečiakauskas.

Grupė streikuojančių mokytojų praleido dar vieną naktį Švietimo ir mokslo ministerijoje, nepaisydami prašymo iki palikti patalpas. Jie teigia laukiantys derybų dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemos keitimo bei algų kėlimo.