Lietuvoje

2018.12.04 10:34

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas – nebe E. Gentvilas

LRT.lt 2018.12.04 10:34

Seimo liberalai išsirinko naują frakcijos seniūnę – frakcijai vadovaus Viktorija Čmilytė-Nielsen, pranešama Liberalų sąjūdžio pranešime spaudai. Ankstesnis frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pareigų atsisakė dėl artėjančių savivaldos ir Europos Parlamento rinkimų.

V. Čmilytę-Nielsen palaikė visi frakcijos nariai. Frakcijos seniūno pavaduotoju tapo Ričardas Juška, jį frakcijos kolegos išrinko bendru sutarimu.

„Mano, kaip išrinktos seniūnės, tikslas, kad liberalų frakcija Seime nuosekliai atstovautų liberaliai mąstančius žmones. Stengsiuosi, kad ryžtingai oponuotume abejotinoms valdančiųjų iniciatyvoms ir konstruktyviai bendradarbiautume su kitomis opozicinėmis frakcijomis“, – pranešime spaudai cituojama nauja Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė V. Čmilytė-Nielsen.

Trauktis iš frakcijos seniūno pareigų E. Gentvilas svarstė jau kurį laiką, o šį sprendimą lėmė artėjantys savivaldos ir Europos Parlamento rinkimai. 

„Dėl artėjančių Europarlamento ir savivaldos rinkimų planavau atsistatydinti jau anksčiau. Kaip partijos vadovas planuoju aktyviai dalyvauti abejose rinkimų kampanijose. Galiausiai, būtina suteikti galimybę atsakingas pareigas užimti ir kitiems frakcijos nariams, nesilaikau jų įsikibęs ir situaciją vertinu racionaliai“, – sprendimą trauktis iš frakcijos seniūno pareigų vertina E. Gentvilas.