Lietuvoje

2018.12.04 15:06

Moksleiviai pajuokavo: elektroniniame dienyne siūlė ekstrasenso paslaugas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.04 15:06

Elektroniniame dienyne TAMO pradėjus plisti laiškui, kuriame reklamuojamas norą mokytis esą sugrąžinantis ekstrasensas Ignas, imta aiškintis kas galėjo įsilaužti į elektroninio dienyno sistemą. Paaiškėjo, kad tai – du Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos moksleiviai.

Pasak KTU gimnazijos pavaduotojos ugdymui Agnės Andriuškevičienės, abu mokiniai, tiek siuntęs žinutę, tiek pats ekstrasensas, yra sustiprintos IT klasės mokiniai.

„Taip pat jie abu yra pasiekę labai aukštų akademinių pasiekimų respublikos mastu. Na, gal kiek neapgalvotas yra poelgis, bet, kita vertus, galima ir pasidžiaugti, kad mokiniai taiko žinias, įgytas gimnazijoje, surasdami sistemines klaidas“, – LRT TELEVIZIJAI sako ji.

Tariamo ekstrasenso Igno paslaugas laiške siūlęs gimnazistas sako TAMO dienyno veiklos nesutrikdęs, tik atkreipė dėmesį į elektroninių sistemų saugumą ir esamas klaidas.

Tiesa po tokio pokšto pats laiškų siuntėjas naudotis elektroniniu dienynu negalėjo.

„Mes su bendraklasiu atradome tokią kaip ir nedidelę, visai mažą spragą ir pagalvojome, kad galėtume taip nepiktai ją išnaudoti, tai toks kalėdinis pokštas. TAMO dienynas turėjo oficialią funkciją, leidžiančią siųsti žinutes bendraklasiams. Bet ten nebuvo apsaugos ir naudojantis ta funkcija buvo galima išsiųsti žinutę ne tik bendraklasiams, bet ir iš esmės visiems TAMO naudotojams“, – aiškina laiškus siuntinėjęs moksleivis.

Toks gimnazistų pokštas vertinamas nevienareikšmiškai. Anot Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Nijolės Putrienės, pasirodžiusi informacija – ne visai teigiama, nes kalbama apie įtampą, kuri kyla kai kuriems vaikams, apie motyvacijos praradimą.

„Kiek mus informavo, ši informacija pasiekė maždaug 3,5 proc. naudotojų, vėliau ji buvo pašalinta, gal dėl to ir nebuvo kažkokio tokio aktyvesnio sureagavimo“, – teigia ji.

Kaip dienyno administratoriai taisys gimnazistų aptiktas klaidas – neaišku: su TAMO elektroninį dienyną valdančia bendrove susisiekti nepavyko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.