Lietuvoje

2018.12.03 21:05

Premjero patarėjas S. Malinauskas: jei nepaisoma įstatymų, turi būti kviečiama policija

BNS2018.12.03 21:05

Ministro pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas sako, jog iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) nesiskirstantys mokytojai pažeidžia įstatymus ir toliau nevykdant reikalavimų – turi būti kviečiama policija.  

Portalo Delfi.lt laidoje „Dėmesio centre“ S. Malinauskas teigė, jog tokių priemonių, jei prireiktų, turėtų imtis ŠMM administracija.

„Dėl ko negali derėtis (...) – ar laikysimės įstatymų šitoje valstybėje, ar ne. Aš suprantu, kad tas populizmas gali pramušinėti stogą, bet ponui Andriui Navickui (Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderiui - BNS) žinia yra labai aiški ir premjero ištransliuota – jūs pažeidinėjat įstatymą, jei jūs pažeidinėjat įstatymą, valstybė turi teisinius mechanizmus, yra institucijos, kurios tuos pažeidimus turi kardyt“, – kalbėjo ministro pirmininko patarėjas.

Pasak jo, jei streikuojantys ir iš ministerijos jau šeštą parą nesitraukiantys mokytojai nevykdys ŠMM kanclerio raginimo palikti ministerijos patalpas –  turi būti kviečiama policija.

„Jei ateini ir užimi įstaigą, jei pažeidi susirinkimų įstatymą, jei mes matome per langą lipant į įstaigą savaitgalį, jei mes girdime pono A. Navicko netgi po visų derybų... (...) šiandien tai buvo pasakyta, ministerijos kancleris paprašė palikti patalpas, aš matau, kad nieko nevyksta, visi nuščiuvę, be jokios abejonės – jei toliau kito sprendimo nėra, turi būti kviečiama policija“, –  kalbėjo S. Malinauskas.

ŠMM atstovai pirmadienį paprašė streikuojančių mokytojų iki antradienio palikti patalpas.

„Ne per seniausiai, prieš gerą pusvalandį paprašėme gerbiamų mokytojų, kad jie per šiandien paliktų ministerijos patalpas su savo daiktais“, – BNS sakė ministerijos kancleris Tomas Daukantas.

Jis neatskleidė, ką ŠMM administracija darys, jeigu mokytojai atsisakys išeiti iš ministerijos.

Kancleris tvirtino besitikintis, kad mokytojai įvertino tai, jog derybų dėl Andriaus Navicko vadovaujamos profsąjungos reikalavimų ministerijoje nebevyks, o Vyriausybė pirmadienį apsisprendė dėl kitų metų biudžeto projekto.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis pirmadienį pareiškė, kad ministerijoje streikuojantys ir iš jos nesitraukiantys mokytojai grubiai pažeidžia Susirinkimų įstatymą, o ŠMM administracija turi teisę spręsti, kaip elgtis toliau.

„Ministerijos administracija turi spręsti: jeigu tai yra problema valstybės įstaigos funkcionavimui, tai yra numatyti atitinkami teisiniai mechanizmai, kaip tuos klausimus reikėtų spręsti“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Pirmadienio popietę ministerijos Kolegijų salėje buvo įsikūrę 25 mokytojai iš visos Lietuvos – Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Elektrėnų, Švenčionių ir kitų miestų.

Pedagogai Švietimo ir mokslo ministerijoje nakvoja nuo trečiadienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt