Lietuvoje

2018.12.03 19:29

Prie streiko prisijungusio Vilniaus licėjaus vadovas: į tai, kas daroma su švietimu, turi būti reaguojama

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.03 19:29

Ministrės Jurgitos Petrauskienės atstatydinimas mokytojų streiko nenutraukė. Prie streikuojančių mokyklų pirmadienį prisijungė geriausia Lietuvos mokykla – Vilniaus licėjus.

Streikuoja 36 Vilniaus licėjaus mokytojai, 6 – dirba.

„Manyčiau, kad į tai, kas daroma su švietimu, turi būti reaguojama, ir manau, kad ne tik ši, bet ir prieš tai daugelis buvusių reformų yra tokio paties lygio, tačiau atsako į tai nebuvo“, – sakė Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

„Didžiausia problema prasideda tuomet, kai mokytojo profesija iš principo nėra gerbiama. Kai politikai oficialiai afišuoja kad mokytojo profesija turėtų būti prestižinė, bet nesistengia to daryti. Skvernelio žodžiai, kad mokytojai turi daug laisvo laiko parodo, kad politikai nėra suinteresuoti mokytojo profesiją paversti prestižine“, – kalbėjo Vilniaus licėjaus moksleivė Ugnė Baradinskaitė.

Premjeras streikuojančius mokytojus ragina grįžti į mokyklas. Jo žodžiais, tai pradeda kenkti ir tėvams, ir vaikams, ir patiems pedagogams.

S. Skvernelis taip pat svarsto, kad streikuojant laikinai galėtų būti sujungtos mokyklos. Po susitikimo su profsąjungų lyderiais vyriausybės vadovas pareiškė, kad papildomai skirti 300 mln. eurų, kaip prašo profsąjunga, neįmanoma. Pinigų rasta ikimokykliniams pedagogams didinti algas 10 proc.

Švietimo ir mokslo ministerijos jau kelintą parą nepaliekantys mokytojai pasirengę ten būti nors ir iki Kalėdų. Premjeras teigia, tokia  padėtis ministerijoje nebegali tęstis, nes grubiai pažeistas susirinkimų įstatymas, draudžiantis valstybės pastatuose masines akcijas.

„Pastarųjų dienų įvykiai sukėlė abejones, ar aš suprantu, ko nori streikuojantys, jų vadovas, todėl vieną iš prielaidų aš darau – tampa jiems patiems neaišku, ko nori“, – svarstė streike nedalyvaujančios Švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

„Atėjom derėtis ir išeisim kai susiderėsime. Tikrai mes ministerijos neužėmėm, neokupavom ir pasibaigus derybom tikrai pasitrauksime“, – sakė Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Kitą savaitę planuojama pasirašyti partijų memorandumą siekti etapais iki 2022 m. švietimui skirti ne mažiau kaip 6 proc. bendrojo vidaus produkto.

Plačiau apie tai – Redos Gilytės ir Edvardo Špoko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.