Lietuvoje

2018.12.03 17:30

S. Skvernelis: klausimas, kas mokės streikavusiems mokytojams algas, skirtas ne man

ELTA2018.12.03 17:30

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad klausimas, kas turės sumokėti streikavusiems mokytojams algas, yra skirtas ne jam. Premjero teigimu, tai, laikantis valstybės įstatymų, turės padaryti streiką organizavusi Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga. 

„Ponas Navickas, pradėdamas streikus, garantavo visiems mokytojams, kad jis apmokės už streiko metu prarastą atlyginimą, tai tikimės, kad pono Navicko profesinė sąjunga šito įsipareigojimo laikysis. Kalbant apie ugdymo procesą, kaip ir minėjau, tai yra savivaldybių kompetencija, ir jie turės su mokytojų administracijomis nuspręsti, kokiu būdu vaikams kompensuoti praradimus. Dar kartą pabrėžiu, manau, kad šiandien nereikėjo tokių drastiškų priemonių naudoti, ir kviečiu grįžti visus į civilizuotą kelią. Protestas yra civilizuotas kelias, tačiau manau, kad vaiko interesai turėtų būti aukščiau“, – žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis. 

Jis pabrėžė, kad streiką organizavusi profsąjunga turės garantuoti, kad kompensuojant streikavusiems mokytojams atlyginimus bus laikomasi visų valstybės įstatymų.

„Tie mokėjimai turi būti vykdomi griežtai laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų, pajamų šaltinis turi būti aiškus ir kaip tos lėšos bus pervestos“, – kalbėjo vyriausybės vadovas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas A. Navickas po vyriausybės pasitarimo pranešė, kad mokytojų streikas tęsiamas. Pasak jo, reikia reformuoti mokytojų etatinio užmokesčio sistemą, tačiau, jo teigimu, kol kas streikuojantiems pedagogams susitarimų su vyriausybe nepavyko pasiekti.

A. Navickas, E. Blaževič/LRT nuotr.

Ketvirtą streiko savaitę pamokų neveda apie 1400 mokytojų. Preliminariais Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, pirmadienį streikas vyksta 60 (apie 3 proc.) švietimo įstaigų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.