Lietuvoje

2018.12.03 12:15

A. Juozaitis tarp atstatydintų ministrų pasigedo L. Kukuraičio

ELTA2018.12.03 12:15

Tautininkų sąjungos kandidatas, filosofas Arvydas Juozaitis remia ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio žingsnį atstatydinti tris ministrus. Apie aplinkos ministro Kęstučio Navicko, švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson keitimą premjeras paskelbė pirmadienį.

„Dar pridėčiau Liną Kukuraitį (Socialinės apsaugos ir darbo ministras. – ELTA), bet kadangi galima pasirinkti tik tris, savo sprendimo nekeisiu“, – sakė A. Juozaitis.

Jo varžovas debatuose į kitąmet vyksiančius Prezidento rinkimus Europos Parlamento narys, Liberalų sąjūdžio kandidatas Petras Auštrevičius šiuo klausimu laikėsi priešingos nuomonės. Anot jo, trijų ministrų keitimas – labai neatsakingas poelgis ir bėgimas nuo atsakomybės. 

„Kada atsistatydins pats Skvernelis? Juk šlubuoja jo vadovaujama vyriausybė. Trijų ministrų keitimas neišgelbės nuo susidariusios padėties“, – pažymėjo liberalas P. Auštrevičius.

Dėl susidariusios itin opios problemos švietimo srityje, paskatinusios ir ministrų pasitraukimą – mokytojų streikų – būsimų kandidatų į prezidentus pozicijos sutapo.

P. Auštrevičius nuomone, visos tarnautojų grupės – gaisrininkai, gydytojai, mokytojai ir kiti – turi uždirbti pakankamai. Nors mokytojų europarlamentaras neiškeltų aukščiau kitų tarnautojų, tačiau vykstantį mokytojų streiką palaiko ir sveikina.

Filosofo ir visuomenės veikėjo A. Juozaičio teigimu, šiuo metu vykdoma vyriausybės politika švietimo atžvilgiu yra visiškai nelogiška, negalioja jokios racionalios, pasaulyje priimtos taisyklės.

„Švietimo ir mokslo ministerija yra antroji gynybos ministerija, užtikrinanti mūsų saugumą, todėl šiuo metu yra vykdomas nusikaltimas. Tai, kaip elgiamasi su mokytojais, priimant tokius įstatymus, yra visiškai nepriimtina ir nusikalstama“, – teigė A. Juozaitis.