Lietuvoje

2018.12.03 14:08

Pareigas paliekanti L. Ruokytė-Jonsson: tikrai negėda

BNS2018.12.03 14:08

Pareigas paliekanti kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pirmadienį gyrė vyriausybę, bet kritikavo Seimą, ne visada palaikiusį inicijuojamus projektus. Kitas atstatydintas ministras – Kęstutis Navickas – sako, kad jo galvos reikalauta Seime.

Ministrė teigė vyriausybė matanti daug atsakingų ir ambicingų žmonių, o darbas, pasak jos, čia vyko puikiai.

„Tai yra unikali galimybė Lietuvai ir nerasime panašaus pavyzdžio, kur profesionalų vyriausybė veiktų taip puikiai ir suderintai“, – žurnalistams sakė L. Ruokytė-Jonsson.

Ji yra viena iš trijų ministrų, apie kurių keitimą pirmadienį paskelbė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Ministrė teigė nesitikėjusi išgirsti naujienų apie jos pakeitimą pirmadienio rytą, bet apskritai tvirtino, jog tai pernelyg nenustebinęs sprendimas.

„Kiek mūsų padaryta per tuos metus, tikrai negėda. Per tuos metus įvyko daug gražių pokyčių“, – kalbėjo L. Ruokytė-Jonsson.

Vis dėlto ji tvirtino, kad pokyčius vykdyti nebuvo lengva.

„Kai yra einama per personalijas, myliu nemyliu, labai daug asmeniškumų, ypač santykyje su Seimu, tada pasidaro labai sunku dirbti ir tikrai neįmanoma įgyvendinti visų pokyčių ir idėjų, kurios yra sumanytos“, – sakė kultūros ministrė.

„Čia tiesiog buvo laiko klausimas. Buvo labai sudėtinga dirbti, kartais ir partizaninėmis sąlygomis ruošėme teisės aktus ir pertvarkas“, – pridūrė ji.

Naujam kultūros ministrui L. Ruokytė-Jonsson linkėjo „didelio ryžto, nepasiduoti, (...) ir daryti viską dėl kultūros, dėl valstybės gerovės, nepasiduoti provokacijoms ir turėti didesnį palaikymą iš Seimo“, nei turėjo ji pati.

Premjeras pirmadienį paskelbė keičiantis švietimo ir mokslo, kultūros bei aplinkos ministrus, kad duotų naują postūmį šiose srityse vykdomoms reformoms.

Atstatydinamas K. Navickas: Seime norėjo mano galvos

Pareigas paliekantis aplinkos ministras Kęstutis Navickas pirmadienį pareiškė, kad Seime buvo pernelyg daug politikų, nepatenkintų jo vykdomais pokyčiais.

„Seime buvo reikalinga mano galva. Tą priimu labai oriai“, – žurnalistams sakė ministras.

Jis yra vienas iš trijų ministrų, apie kurių keitimą pirmadienį paskelbė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Premjeras matė, kad yra didelė opozicija ir didelis nepasitenkinimas iš Seimo pusės“, – kalbėjo K. Navickas.

K. Navickas, BNS nuotr.

Ministras teigė besitikintis, kad jo pasitraukimas prisidės prie vyriausybės darbų tęstinumo.

K. Navickas tvirtino, kad žinia apie atleidimą jam yra netikėta, tačiau vis akcentavo pasipriešinimą iš Seimo.

„Seime pastaruoju metu rasdavosi (...) „džiazavimo“, kai mūsų pateikiami įstatymai buvo atmetami arba net nepriimami svarstyti“, – sakė ministras.

Jis taip pat tvirtino, jog daug nepatenkintųjų jo darbu buvo valdančiojoje Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijoje.

Pasak K. Navicko, socialdarbiečiai bandė į jo komandą deleguoti savus žmones, kaip Aleksandrą Spruogį ar Remigijų Ačą.

Ministro teigimu, koalicijos partneriai buvo nepatenkinti pokyčiais miškų urėdijų sistemoje.

Vis dėlto jis teigė, kad nepaisant kai kurių viešų ginčų su ministru pirmininku, jų santykiai liko darbiniai ir premjero palaikymams pokyčiams buvo.

„Taršos mažinimo, automobilių mokestis yra tos idėjos, kurias aš kaip ministras ir kaip aplinkosaugininkas turiu ginti, bet čia nieko tokio nebuvo“, – kalbėjo K. Navickas.

Premjeras pirmadienį paskelbė keičiantis švietimo ir mokslo, kultūros bei aplinkos ministrus, kad duotų naują postūmį šiose srityse vykdomoms reformoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt