Lietuvoje

2018.12.03 12:44

R. Karbauskis apie trijų ministrų atstatydinimą: manau, kad tik į gera

BNS 2018.12.03 12:44

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sveikina premjero Sauliaus Skvernelio sprendimą atstatydinti švietimo, kultūros ir aplinkos ministrus. 

„Galiu pasveikinti premjerą, kad jis ryžtingai žengė tą žingsnį. Mes šnekėjome apie tai, kad sprendimai dėl to, kad stiprinti, perinstaliuoti tam tikrose įtampose situaciją yra naudingi ir svarbūs, bet tikrai negalvojau, kad premjeras šiandien tą ryšis padaryti, bet jis ryžosi, manau, kad tik į gerą“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.

Jis patvirtino, kad galimybę keisti šiuos tris ministrus su premjeru yra aptaręs, tik teigė nežinojęs, jog tai bus padaryta būtent pirmadienį.

„Apie tai buvom šnekėję su premjeru ne kartą, premjero pozicija buvo, kad pasikeitimai vis viena būtų buvę, kai po prezidento rinkimų vyksta privalomas vyriausybės performavimas. Bet jo sprendimas tai padaryti dabar yra logiškas“, – pažymėjo R. Karnauskis.

„Valstiečių“ vadovas kartu teigė, kad ministrams priekaištų dėl jų priimtų sprendimų neturi, o pagrindine bėda įvardijo komunikacijos trūkumą.

„Viena iš didžiausių problemų minėtų ministrų atžvilgiu – komunikacijos trūkumas, nesugebėjimas tam tikrų dalykų paaiškinti, vengimas kai kurių pokalbių, kurie būtų buvę būtini tos srities bendruomenei“, – teigė R. Karbauskis.

Jis pabrėžė, kad dalies mokytojų streiką lėmęs etatinis mokytojų apmokėjimo modelis, dėl kurio kritikuojama švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, buvo priimtas Seime.

„Švietimo sektoriuje padaryta tiek daug sprendimų ir jie tokie svarbūs, šiandien sakyti, kad ministrė neteisingus sprendimus priiminėjo, (negalima – BNS), jie buvo priiminėjami Seime, tai ne viena ministrė sprendė dėl reformų, jos buvo Seime patvirtintos“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

„Didžiausia problema kyla dėl komunikacijos, dėl dalykų, kurie susiję galbūt su asmeninėmis savybėmis, bet šituo atveju nemanau, kad premjeras ar kas nors turi pretenzijų šitiems ministrams dėl sprendimų, kurie buvo priiminėjami. Kartais problema, kad sprendimai geri, teisingi, bet neiškomunikuojami, ir tai gimdo problemas, ir jos gilėja“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Kalbėdamas apie kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson atstatydinimą R. Karbauskis irgi pažymėjo, kad „kultūros sektoriuje bendruomenės nepasitenkinimas dažniausiai išreiškiamas, kad ministrė neranda laiko susitikti, bendrauti, paaiškinti kai kuriuos sprendimus“.

LVŽS vadovas teigė, jog pokalbiuose su S. Skverneliu nederino, kas pretenduoja užimti atsilaisvinusias pozicijas vyriausybėje.

„Mes nederinom, kas užims tas pozicijas. (...) Premjeras atsakingas už tą sritį, partija dalyvaus, kiek reiks, nors šioje vietoje partija mažiausiai sprendžia, tai premjero prerogatyva“, – sakė R. Karbauskis.