Lietuvoje

2018.12.03 12:28

G. Landsbergis pasiūlė, kaip pakelti mokytojų algas: stabdykime mokesčių reformą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis mano, kad pakelti algas mokytojams jau kitąmet galima būtų, sustabdžius numatytą mokesčių reformą.  

Daliai mokytojų toliau tęsiant streikus bei stringant mokytojų atstovų ir Švietimo ir mokslo ministerijos deryboms, premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį kvietė partijų lyderius tartis dėl galimybės pasirašyti susitarimą, kuriuo būtų numatytas mokytojų algų didinimas ir kitų jiems svarbių klausimų sprendimas nuo 2020 m. Vis dėlto opozicinių partijų lyderiai atsisakė atvykti į susitikimą su ministru pirmininku.

Konservatorių lyderis G. Landsbergis žurnalistams sakė, kad į susitikimą su S. Skverneliu nevyks dėl to, kad, anot jo, dar nėra aišku, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė išliks savo poste.

Tiesa, pirmadienį, kiek vėliau S. Skvernelis pranešė, kad J. Petrauskienė netenka savo pareigų.

Anot G. Landsbergio, konservatoriai skeptiškai vertina S. Skvernelio iniciatyvą dėl partijų susitarimo mokytojų iškeltoms problemoms spręsti.

„Problema yra galimo susitarimo turinys – nuo 2020 metų, o tai reiškia, kad jau po kitų Seimo rinkimų. Nerimtai skamba. Mokytojai reikalavimus kelia net ne šiandien, jie reikalavimus kėlė prieš pusmetį ir anksčiau. Akivaizdu, kad reikia kalbėti, ką mes galime padaryti šiandien.

Ketvirtadienį svarstomas biudžetas ir mūsų siūlymas yra jau šito biudžeto rėmuose kalbėtis apie mokytojų reikalavimus ir tam yra galimybės – stabdyti mokesčių pertvarką dalinai gegužės mėnesį, bent jau neapmokestinamo pajamų dydžio išplėtimo dalį. Tai grąžintų į biudžetą labai reikšmingus pinigus ir leistų kalbėtis ne tik apie mokytojų, bet ir viso viešojo sektoriaus atlyginimų situaciją“, – žurnalistams pirmadienį sakė G. Landsbergis.