Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.03 10:52

A. Navickas: manau, kad paskutinė J. Petrauskienės darbo diena turėjo būti penktadienis

Ketvirtą savaitę streikuojanti mokytojų profesinė sąjunga tikisi artimiausiu metu rasti susitarimą su vyriausybe. Streikuojantys mokytojai, kartu su kitomis pedagogų profesinėmis sąjungomis, kviečiami į vyriausybės posėdį, kuriame bus aptariami mokytojų atlyginimai.

„Numatytas susitikimas ir su Seimo politinių partijų lyderiais. Esame pasiūlę sudaryti ilgalaikę mokytoju algų didinimo programą. Tikiu, kad norit susitarti, galima tai padaryti, svarbiausia, kad būtų grįžta į normalų ritmą. To labiausia laukia moksleiviai, tėvai ir mokyklų vadovai, ir dialogas turi vykti konstruktyviu būdu“, – LRT TELEVIZIJAI sakė ministrė.

Ministrė ir profsąjungos praėjusią savaitę iš esmės sutarė dėl punktų, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį. Tačiau dauguma šių punktų buvo pasiūlyti nestreikuojančių profsąjungų, o dėl Andriaus Navicko profesinės sąjungos reikalavimų sutarta nebuvo. Ji tikisi papildomo finansavimo mokytojų algoms jau kitąmet. 

„Nemanau, kad jinai [ministrė] turėtų dirbti pirmadienį. Manau, kad jos paskutinė darbo diena turėjo būti penktadienis. Nes, kaip matėm iš susitikimo šeštadienį, noro girdėti nėra. Vaikams jau ketvirta savaitė nevyks pamokos. Tai tikrai nėra linksma. Ir mokytojai kenčia, ir nori grįžti į darbą, tad, manau, kad šią savaitę turi būti priimti sprendimai. Mes gavom pakvietimą į vyriausybės posėdį, tad premjero pozicija aiški – jis kviečia ir turbūt nori kalbėtis ir susitarti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas A. Navickas.

Premjeras Saulius Skvernelis taip pat inicijuoja Nacionalinį susitarimą dėl švietimo sistemos finansavimo. Tačiau opozicija, kuri buvo kviesta į partijų susitikimą, neatvyks.

Opozicinės partijos teigia, kad susitikimą reikia nukelti ir sulaukti antradienio balsavimo Seime dėl pasitikėjimo ministre Jurgita Petrauskiene ir išvadų dėl galimo jos viešųjų ir privačių interesų supainiojimo, kurios paaiškės trečiadienį.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas sako, kad partijų susitikimas įvyks, o jame nedalyvaus tik opozicijos lyderiai. Premjeras tikisi, kad toks susitarimas leistų išvengti nuolatos kylančių įtampų, gintų ne tik mokytojų, bet ir moksleivių bei jų tėvų interesus.

Ministrė J. Petrauskienė savaitgalį susitiko su streikuojančiais ir kelias naktis ministerijoje nakvojusiais mokytojais. Anot J. Petrauskienės, įvedant etatinį mokytojų apmokėjimą buvo padaryta klaidų, kurias esą galima taisyti. Skaičiuojama, kad dėl streiko pamokos šį pirmadienį turėtų nevykti šešiose dešimtyse šalies mokyklų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi