Lietuvoje

2018.12.02 11:47

R. Šimašius anapilin pasiuntė ne tą JAV prezidentą

Laura Adomavičienė, lzinios.lt2018.12.02 11:47

Vakar mirus buvusiam JAV prezidentui George`o H. W. Bushui, Vilniaus meras Remigijus Šimašius „Facebook“ paskyroje pareiškė užuojautą. Tik užuojauta buvo skirta ne tėvo, bet sveiko ir gyvo sūnaus G. W. Busho jaunesniojo mirčiai paminėti. 

Šeštadienį žiniasklaidos priemonėse mirgėjo antraštės, skelbiančios apie buvusio JAV prezidento G. H. W. Busho mirtį. Užuojautą dėl iškilaus prezidento, padėjusio Amerikai užbaigti Šaltąjį karą, netekties reiškė viso pasaulio vadovai. Užuojautą pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Neatsilikti nusprendė ir Vilniaus meras, plotmei pasirinkęs asmeninę „Facebook“ paskyrą.

„George W. Bush padarė ir Vilniuje ištarė tai, ko mes niekada nepamiršim, kuo mes didžiuojamės ir branginame: tas, kas pasirinks Lietuvą savo priešu, bus ir Jungtinių Valstijų priešas!“ – rašo R. Šimašius.

Įdomu tai, kad Vilniuje 2002 m. lankėsi ir šiuos žymius žodžius ištarė ne velionis G. H. W. Bushas, o tuo pačiu vardu tėvo garbei pavadintas ir taip pat JAV prezidento pareigas ėjęs sūnus. Pastarasis šiuo metu yra gyvas ir sveikas, gedi dėl tėvo netekties. Būtent sūnus viešai „Twitter“ paskyroje paskelbė pasauliui apie tėvo netektį.

Merui paskelbus įrašą viešai pasipylė pašiepiantys komentarai, esą dėl tokios klaidos R. Šimašiui turėtų būti gėda. Greta pasirodė ir nuotrauka su Lietuvos muzikos žvaigžde Radži, skelbiančia, jog čia esą pavaizduotas pats Mahatma Gandhi. Pasipylė nuotraukos su pasaulio įžymybėmis, paženklintomis užrašu R.I.P.

Supratęs klaidą meras atsiprašė ir įrašą pakeitė.

„Šiandien liūdna žinia, bet tuo pačiu ir paguodžianti. Liūdna tai, kad mirė George H. W. Bush. Didis žmogus, daug padėjęs Lietuvai. Apmaudu, kad padariau klaidą ir parašiau apie jo sūnų George W Bush. Atsiprašau, kad mano susijaudinimas, atvedė prie klaidos, ir ką nors galėjo suklaidinti ar įžeisti.

Paguodžianti žinia – sūnus, pažadėjęs ginti Lietuvą, mūsų miesto garbės pilietis, yra gyvas, siunčiame jam savo užuojautą.

P. S. O aš gavau gerą pamoką sau, kad kai dėl kažko svarbaus susirūpini, tai prieš pasakant žodį reikia kelis kartus įkvėpti. Nes pirma emocija gali atvesti prie klaidos, dėl kurios bus gėda...“ – rašo Vilniaus meras R. Šimašius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.