Lietuvoje

2018.12.01 14:25

D. Grybauskaitė apie G. H. W. Bushą vyresnįjį: galėjome atsiremti į tvirtą jo petį Nepriklausomybės aušroje

LRT.lt 2018.12.01 14:25

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl 41-ojo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento George`o H. W. Busho mirties. Pasak šalies vadovės, Lietuva galėjo atsiremti į tvirtą prezidento petį savo Nepriklausomybės aušroje ir jį atmins kaip vieną iš svarbiausių draugų.

Anot D. Grybauskaitės, tai buvo principingas politikas, kuris jautė pareigą ginti saugumą ir laisvę.

Prezidentės teigimu, pats patyręs Antrojo pasaulinio karo sunkumus, G. Bushas vyresnysis  kovojo prieš diktatūrą ir agresiją.

„Jis nelaukė pasaulinės taikos, o pats ją kūrė. Jo valdymo metu Amerika išgyveno didžiųjų vilčių metą. O jos Prezidentas stovėjo besikuriančios naujosios pasaulio santvarkos sargyboje. Netekties valandą šalies vadovė pareiškė užuojautą Prezidento šeimai, draugams ir visiems amerikiečiams“, – rašoma prezidentūros išplatintame pranešime.

Prezidentė taip pat paskelbė užuojautą anglų kalba savo tviterio paskyroje.

„Amerika prarado tikrą lyderį ir atsidavusį amerikietį. Pasaulis prarado garbingą, nuoširdžiai laisvę mylėjusį žmogų. Ilsėkitės ramybėje, George`ai H. W. Bushai. Užuojauta visiems Amerikos žmonėms, jo šeimai ir draugams“, –  rašo Lietuvos prezidentė.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius taip pat pareiškė užuojautą Jungtinių Valstijų Valstybės sekretoriui Mike`ui Pompeo mirus G. H. W. Bushui.

„Nuoširdžiai užjaučiu JAV prezidento šeimą ir visus Jungtinių Amerikos Valstijų žmones. Netekome didžio žmogaus ir Lietuvos draugo, svariai prisidėjusio prie mūsų šalies nepriklausomybės ir Sovietų Sąjungos žlugimo. Mes esame kartu su Jumis šią liūdną netekties akimirką”, – sakoma ministro užuojautoje.

Buvęs JAV prezidentas G. H. W. Bushas mirė penktadienį, būdamas 94 metų.

Apie tuometinio JAV prezidento požiūrį ir laikyseną dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo žiūrėkite Virginijaus Savukyno laidoje „Įžvalgos“ su tuomet Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko pareigas ėjusiu Vytautu Landsbergiu.