Lietuvoje

2018.12.01 09:11

Medikų sąjūdis: švietimo darbuotojai suteikė mums neįkainojamą demokratijos pamoką

LRT.lt2018.12.01 09:11

Lietuvos medikų sąjūdis penktadienio vakarą išreiškė palaikymą streikuojantiems mokytojams.

Lietuvos medikų sąjūdžio nuomone, jau suformuotas biudžetas, artėjantis savaitgalis ar atsakingų valdžios atstovų išvykos nėra pakankamas pasiteisinimas, kai situacija yra kritinė.

„Atviras dialogas yra geriausias būdas rasti teisingus ir įvairias puses tenkinančius sprendimus. Lietuvos mokytojų bendruomenė yra ne vienalytė – daug profesinių sąjungų ir organizacijų, bet visos jos turi teisę būti išklausytos ir išgirstos, nes, Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad „įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs“. Atvirą ignoravimą ir pusiau slaptus susitarimus yra patyrusi ir Lietuvos medikų bendruomenė“, – skelbiama Lietuvos medikų sąjūdžio pranešime.

Medikai teigia palaikantys švietimo sistemos darbuotojų streiką kaip protesto formą.

„Tokia protesto prieš netinkamą atstovavimą forma yra priimtina ir vykdoma daugelyje demokratinių pasaulio šalių. Džiaugiamės, kad švietimo sistemos darbuotojai, mokytojai bendrąja prasme, suteikė mums visiems šitą neįkainojamą demokratijos pamoką“, – teigia Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė Živilė Gudlevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.