Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.19 10:51

Turistų keliai vis dažniau veda į Molėtus

Vis daugiau poilsiautojų atostogoms renkasi ežeringą Molėtų kraštą. Čia juos vilioja ramybė ir švari gamta.

Vis daugiau poilsiautojų atostogoms renkasi ežeringą Molėtų kraštą. Čia juos vilioja ramybė ir švari gamta.

Keliasdešimt kilometrų nuo Vilniaus nutolusiuose Molėtuose turistai ieško ramybės, švarios gamtos, istorinių ir kultūros objektų, todėl į Molėtų turizmo ir verslo informacijos centrą kasdien užsuka iki šimto turistų.

Tarp ketvirtadalį molėtų krašto teritorijos užimančių miškų tyvuliuoja apie 300 šimtus ežerų. Pasak specialistų, čia galima ne tik ramiai pailsėti, bet ir daug ko pamatyti: į lankomiausių Lietuvos vietų sąrašą įtrauktą Dubingių piliavietę, etnokosmologijos ir ką tik atidarytą ežerų žvejybos muziejus.

„Turistus domina dviračių takai, maršrutai. Deja, tokios išvystytos infrastruktūros neturime, bet yra keletas maršrutų, kuriuos ir siūlome. Kuriozas būna, esant blogam orui: žmonių būna dar daugiau, o pramogų po stogu trūksta. Išskyrus kavines, mažai ką turime pasiūlyti“, – pripažino Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkas Mindaugas Umbrasas.

Molėtų rajone turistų laukia per 60 kaimo turizmo sodybų, 15 poilsio, svečių namų, turinčių apie tris tūkst. vietų. Verslinininkai teigia, kad poilsiautojų įpročiai, palyginti su ankstesniais metais, kinta. Esą jie nori atskiro namelio su patogumais, daugiau privatumo.

„Prieškiriziniu laikotarpiu niekas nieko nenorėjo daryti. Nebereikėjo virtuvėlių. Reikėjo užeigos, kurioje galėtų pavalgyti. Tai buvo būtinas reikalavimas, toks kaip dušas ar tualetas. Dabar tokių, kurie užsisako pavalgyti iš užeigos, dar yra, bet daugiausiai pageidaujama atskiros virtuvėlės“, – pastebi kaimo turizmo sodybos savininkė Birutė Šeškauskienė.

Per metus Molėtus aplanko daufgiau nei 150 tūkst. turistų iš Lietuvos ir apie 2 tūkst. užsieniečių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi