Lietuvoje

2018.11.30 15:40

Naujuoju Teisėjų tarybos pirmininku išrinktas A. Valantinas

BNS2018.11.30 15:40

Teisėjų taryba penktadienį naujuoju savo pirmininku išrinko Apeliacinio teismo pirmininką Algimantą Valantiną.

Rinkimuose dalyvavo 21 tarybos narys. Aukščiausiojo Teisėjo teisėjas Egidijus Laužikas surinko devynis balsus, A. Valantinas – 12 balsų. 

A. Valantinas žadėjo įsiklausyti į nuomones ir dėkojo už pasitikėjimą.

Teisininku jis dirba nuo 1985 metų, per tą laiką įvairiose Lietuvos vietose dirbo prokuroru, teisėju, yra ėjęs ir generalinio prokuroro pareigas.

Jo pavaduotoju išrinktas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Ramūnas Gadliauskas, sekretore – Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Neringa Švedienė. 

„Nekalbėsiu ir nesakysiu ilgų kalbų, dveji metai labai gretai praėjo. Kiekviena taryba paveldi darbotvarkę iš buvusios, reikės užtikrinti darbų tęstinumą“, – prieš balsavimą sakė kadenciją baigiantis Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Norkus.

Jis kandidatu pasiūlė Apeliacinio teismo pirmininką A. Valantiną.

„Jis nėra vien paprastas teisėjas ir Teisėjų tarybos narys. Jis turi viziją ir charizmą, turi gebėjimus, sveiką ir šaltą požiūrį į daugybę gyvenimo dalykų. Jis įrodė tai vadovaudamas“, – sakė R. Norkus.

Teisėjų tarybos narys, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius pripažino, kad jis ir A. Valantinas yra kurso draugai, tačiau nėra nei draugai, nei bičiuliai.

„Vienas kitą gerbiame, bet aš siūlau kitą kandidatą – Egidijus Laužikas irgi turi charizmą, autoritetą, neblogas lektorius, gerai visus pažįsta“, – sakė G. Kryževičius.

E. Laužikas anksčiau jau yra ėjęs Teisėjų tarybos pirmininko pareigas.

„Jo vadovaujamu laikotarpiu įvykdyta reforma, jo darbo metodai kitokie, ne šios tarybos vadovybės – uždarumas, izoliacija ir prioritetų teikimui ne tarybos veiklos aukštinimu, skleidimui kaip kolektyvinės institucijos, man, kaip senam teisėjui, ne viskas priimtina buvo“, – nusivylimo dabartine Teisėjų taryba neslėpė G. Kryževičius.

E. Laužiko trūkumais kolegos nurodė ryžtingumo stoką, vadino teisėją „šiek tiek minkštu žmogumi“. 

Šiaulių apygardos teismas teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius pasiūlė R. Norkų siekti dar vienos kadencijos, tačiau pastarasis atsisakė.

„Demokratiškas ir tolerantiškas vadovas“, – sakė V. Kursevičius. R. Norkus sakė savo poziciją išdėstęs ir jos nekeisiąs.

„Aš sutinku dalyvauti šiuose rinkimuose, nors didžiulė atsakomybė už visą teismų bendruomenė. Niekur nepabėgsime nuo atlyginimų klausimų, investicijų, Vilniaus apygardos teismo statybų. Jeigu bus uždėta atsakomybė ant mano pečių, aš ją pateisinsiu“, – sakė A. Valantinas.

Jis apgailestavo dėl teisėjų mokymų iškylančių problemų – vieniems teisėjams nepatinka jų kokybė, kiti neturi laiko arba negali patekti į norimus mokymus. A. Valantinas pasigedo Teisėjų tarybos apskrito stalo su kitų valdžių atstovais.

Teisėjų taryba yra teisėjų savivaldos organas, jis pataria prezidentui dėl teisėjų skyrimo ir atleidimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt