Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.30 11:58

Mokytojai ir savaitgalį pasiruošę likti ŠMM: ministrė sakė, kad čia mūsų namai

ELTA 2018.11.30 11:58

Trylika valandų trukusiose Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), Vyriausybės atstovų ir švietimo darbuotojų profesinių sąjungų derybose pavyko susitarti tik dėl dalies keltų reikalavimų, tad streikui pritariantys mokytojai ir savaitgalį pasiruošę praleisti ministerijoje.

Kaip Eltai sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas, bus streikuojama, kol pavyks susitarti.

„Kaip ir sakėme, ministerijoje liksime iki derybų pabaigos, nes ją laikome savo namais. Ministrė taip pat sakė, kad durys į ministeriją visada visiems atviros. Girdėjome ir Prezidentūros, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko raginimus derėtis nors ir visą parą, taip siekiant sutarimo. Todėl mes kviesime mokytojus, kad ateitų, organizuosime diskusijas, kokių norime sprendimų, kokios norime švietimo sistemos“, – sakė A. Navickas.

LŠDPS pirmininko nuomone, labai svarbu, kad į susitarimus įsitrauktų kuo platesnė visuomenės dalis, kad neliktų kaltinimų, neva keliami reikalavimai tik vienos ar kelių profesinių sąjungų.

„Manau, jie reikalingi visiems mokytojams, tėvams, mokiniams. Mes turime matyti visus, todėl ir streikuojame ne tik už save. Streikuojame už mokinius ir tuos mokytojus, kurie galbūt nedrįsta, bet palaiko keliamus reikalavimus“, – Eltai sakė A. Navickas.

Pasak jo, penktadienį 15.30 val. prie Seimo rengiamo mokytojų mitingo tikslas – atkreipti Seimo dėmesį į mokytojų keliamas problemas. „Seimo narių žodis bus labai svarbus, nes pagrindiniai sprendimai bus priimami būtent Seime. Be to, sunku tikėtis rasti kelis šimtus milijonų siekiančių papildomų išteklių mūsų reikalavimams patenkinti“, - sakė LŠDPS pirmininkas.

Kaip skelbė ELTA, esminės diskusijos derybose kilo dėl LŠDPS reikalavimo nuo sausio 1 dienos 20 proc. didinti mokytojų algas. Vyriausybės atstovų teigimu, tai neįmanoma, turint omenyje, kad reikėtų per 130 papildomų milijonų, o kitų metų valstybės biudžetas jau svarstomas Seime.

Pasak A. Navicko, dėl šio mokytojams svarbaus punkto ŠMM ir Vyriausybės atstovai net nesiderėjo, nesiūlė kompromisų, kaip ir dėl kelių kitų profsąjungos siūlytų punktų.

Trečią savaitę streikuojančių mokytojų reikalavimus, kurie dėl kurių ketvirtadienį buvo 13 valandų deramasi Švietimo ir mokslo ministerijoje, Vyriausybė aptars pirmadienį.

Pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, pedagogų profesinių sąjungų siūlymai Vyriausybėje bus aptarti visų pirma atsižvelgus į 2019 metais prisiimtus valstybės finansinius įsipareigojimus.

„Bus ieškoma realių galimybių ir konkrečių būdų skirti daugiau lėšų švietimo sričiai, aptarsime ilgalaikį pedagogų poreikių įgyvendinimo planą“, - Vyriausybės pranešime cituotas premjeras.

Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį, kad 2019 metų biudžeto projekte švietimo sritis jau dabar yra antra pagal lėšų didėjimą. Kitais metais šiai sričiai finansavimas auga iš viso 185 mln. eurų. Todėl, pasak S. Skvernelio čia turi vyrauti ne emocijos ir dalijami nepamatuoti pažadai, o reikia sudėlioti įsipareigojimus taip, kad Vyriausybė juos tikrai įgyvendintų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi