Lietuvoje

2018.11.30 20:36

Tiesiogiai per LRT.lt – metinė Lietuvos politologų konferencija

LRT.lt2018.11.30 20:36

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Lietuvos politologų asociacija ir Konrado Adenauerio fondu (KAS) penktadienį kviečia į XXII-ąją metinę Lietuvos politologų konferenciją. Šių metų konferencijoje apžvelgiami svarbiausi Lietuvos politikos klausimai ir tyrimai. Kviečiame stebėti tiesioginę konferencijos transliaciją portale LRT.lt.

2019-ieji – rinkimų metai Lietuvoje. Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija, tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad rinkimų sistema Lietuvoje ydinga, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas, rašoma pranešime.

Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos („Brexito“) šalininkų pergalė per referendumą iškėlė esminius klausimus dėl Europos Sąjungos likimo ir Didžiosios Britanijos reikšmės Europai. „Brexitas“, Rusijos grėsmė ir kiti politiniai įvykiai bei reiškiniai kasdien priverčia kelti klausimus apie tai, kokia turėtų būti Lietuvos vieta Europoje ir pasaulyje; ar Lietuvai reikėtų keisti savo užsienio politikos kryptis bei tikslus?

Konferencijos pranešimai ir diskusijos vyks trijose sesijose, skirtose šioms temoms aptarti:

  • „Ar reikia reformuoti rinkimų sistemą?“ Moderuoja: prof. Ainė Ramonaitė, tyrimą pristatinėja doc. dr. Mažvydas Jastramskis, komentuoja Seimo narė Aušrinė Armonaitė, Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas, dr. Vincentas Vobolevičius.

  • „Ar Brexiast turėtų rūpėti Lietuvai?“ Moderuoja: Linas Kojala. Tyrimą pristatinėja: prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas. Komentuoja: užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius, Seimo narys dr. Žygimantas Pavilionis, politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.

  • „Ar Lietuva gali turėti kitokią užsienio politiką?“ Moderuoja: prof. dr. Dovilė Jakniūnaitė. Tyrimus pristatinėja: prof. dr. Tomas Janeliūnas, doc. dr. Margarita Šešelgytė ir Neringa Bladaitė. Komentuoja: žurnalistas Paulius Gritėnas ir saugumo ekspertė Eglė Murauskaitė.

Metinė Lietuvos politologų konferencija rengiama nuo 1994 m. Tai kasmetinis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ir Lietuvos politologų asociacijos renginys, skirtas aptarti svarbiausiems metų politikos įvykiams ir procesams.

Visą konferencijos programą galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.