Lietuvoje

2018.11.30 00:27

Ministrei ir profsąjungai nesutarus dėl algų kėlimo, derybos atidėtos

BNS2018.11.30 00:27

Vyriausybė ketvirtadienį pasiūlė profsąjungoms, kad dėl mokytojų algų kėlimo būtų pasirašytas politinių partijų susitarimas, tačiau nepriėmus sprendimų dėl pedagogų atlyginimų Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusios derybos buvo atidėtos.

„Vienas iš pasiūlymų būtų inicijuoti susitarimą tarp partijų“, – derybose sakė premjero patarėja Unė Kaunaitė.

Pasak jos, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis matytų tokio susitarimo galimybę.

Derybos buvo atidėtos, kai atsidūrė aklavietėje po streikuojančios Andriaus Navicko profsąjungos pasiūlymo mokytojų algų koeficientus nuo 2019 metų padidinti penktadaliu.

Švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė ir U. Kaunaitė taip pat pasiūlė, kad naujus įsipareigojimus dėl atlyginimų Vyriausybė galėtų prisiimti 2020 metais.

Tačiau A. Navicko profsąjungos nariai teigė, kad tokie pasiūlymai netinka.

„Mes tų pažadų, ministre, turėjome sočiai. Buvę tą žadėjo, jūs tą žadate. Dabar vietoje tų veiksmų jūs mums siūlote partijų susitarimą“, – kalbėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius.

„Mums jau laukti atsibodo. Praėjo dešimt metų ir mūsų siekis yra proporcingai visiems padidinti valandinį įkainį per koeficientą, o ne per papildomus darbus (įgyvendinant etatinį mokytojų darbo apmokėjimo modelį – BNS)“, – pridūrė jis.

Laukdami sprendimų, kelios dešimtys mokytojų žada praleisti antrą naktį ministerijos patalpose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.