Lietuvoje

2018.11.29 11:55

V. Titovas neteko tarybos nario įgaliojimų, jį keičia J. Šeršniovas

ELTA 2018.11.29 11:55

Nuo lapkričio 29 dienos Viačeslavas Titovas nebėra Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys. Ketvirtadienį vykusiame posėdyje taryba priėmė galutinį sprendimą dėl jo įgaliojimų netekimo. 

Pagal Lietuvos rusų sąjungos sąrašą į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą išrinktą V. Titovą taryboje pakeitė toliau šiame sąraše buvęs Jurijus Šeršniovas. 

Po to, kai lapkričio 26 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pateikė išvadą, kad V. Titovas, viešai pareikšdamas apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą ir jo atminimą menkinančią informaciją ir paskleisdamas žinomai neteisingą informaciją apie šį asmenį, pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją, Valstybės politikų elgesio kodeksą ir sulaužė savivaldybės tarybos nario priesaiką, V. Titovas kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) su prašymu atsistatydinti. VRK lapkričio 27 d. šį prašymą tenkino. Pagal šalies teisės aktus, norėdama užbaigti procedūrą, po Vyriausiojo administracinio teismo išvados savivaldybės taryba dar turėjo balsuoti ir priimti galutinį sprendimą dėl V. Titovo įgaliojimų.

Įgaliojimų netekimo procedūra Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko iniciatyva V. Titovui buvo pradėta po to, kai šis liepos 18 d. savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komitete svarstant klausimą dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo paskleidė Lietuvos partizanų vado atminimą žeminančią informaciją, o kitą dieną savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė ir panašaus turinio viešą įrašą.