Lietuvoje

2018.11.28 21:02

Ukrainiečiai kuriasi ten, iš kur bėga lietuviai

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.28 21:02

Dalis nuo karo savo šalyje pabėgusių ukrainiečių Lietuvą jau vadina antrąja tėvyne, kuriasi ten, iš kur patys lietuviai bėga į didmiesčius ar geresnio gyvenimo ieško svetur. Lietuvos pakraštyje, Akmenėje, įsikūrė 50 ukrainiečių šeimų, ir jų bendruomenė vis plečiasi.

Kelerius metus Akmenėje gyvenantys užsieniečiai kuria verslą, leidžia vaikus į mokyklas ir tikina esantys viskuo patenkinti. Tačiau Lietuva, pasak vietos valdžios, ukrainiečius įsileidžia nenoriai ir jiems tenka įveikti daugybę biurokratinių kliūčių.

„Jie net mašinos negali užsiregistruoti, jie negali išsiimti verslo liudijimo. Aš manau, kad 20 proc. ukrainiečių, ko gero, gyvena Lietuvoje su lenkiška darbo viza“, – pasakojo Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.

Meras sako, kad dėl biurokratinių kliūčių Lietuvoje daug ukrainiečių gyvena ir dirba nelegaliai. Iš jų pelnosi įvairūs tarpininkai.

Ukrainiečiai vidutiniškai uždirba apie 700 eurų, kai tuo metu Ukrainoje vidutinis darbo užmokestis yra apie 150 eurų. V. Mitrofanovas skaičiuoja, kad iš Lietuvos į Ukrainą emigrantai kasmet išsiunčia apie 0,5 mlrd. eurų.

Plačiau apie tai – Ainos Mizgirdės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.