Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.17 14:57

„Tez Tour“ ir „Novaturas“ atšaukia poilsines keliones į Egiptą (papildyta)

LRT.lt 2013.08.17 14:57

Tarptautiniai kelionių organizatoriai „Tez Tour“ ir „Novaturas“ pranešė, kad vykdydami Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) rekomendacijas, nuo šeštadienio atšaukia rugpjūčio 19 ir 26 d. skrydžius į Egiptą.

Tarptautiniai kelionių organizatoriai „Tez Tour“ ir „Novaturas“ pranešė, kad vykdydami Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) rekomendacijas, nuo šeštadienio atšaukia rugpjūčio 19 ir 26 d. skrydžius į Egiptą.

„Visus keliautojus, kurie dar tik planuoja arba jau yra įsigiję kelionių paketus į Egiptą, prašome atidžiai sekti „Tez Tour“ ir URM skelbiamą informaciją, kontaktuoti su savo kelionių agentūra“, – rašoma „Tez Tour“ pranešime spaudai.

„Tez Tour“ savo klientams suteikia galimybę įsigytą kelionę į Egiptą keisti kita arba koreguoti jos datą. Norintiems susigrąžinti už kelionę sumokėtus pinigus, tai bus daroma pagal kelionės sutartyje numatytas sąlygas.

Anot bendrovės, šiuo metu Egipto Hurgados kurorte yra 100 lietuvių turistų, į šią šalį atvykusių su „Tez Tour“. Didžioji dalis, 82 asmenys, į Lietuvą grįžta rugpjūčio 19 d. Likusieji, jei situacija nesikeis, į Lietuvą bus parskraidinti pagal numatytą tvarkaraštį.

Anot „Novaturo“, kelionę į Egiptą užsisakę turistai vietoje suplanuotų atostogų Hurgados kurorte gali rinktis alternatyvų poilsį kitame kurorte ir nekeisti atostogų planų.

„Visus klientus, užsisakiusius keliones į Hurgadą minėtomis dienomis, prašome kreiptis į kelionių agentūrą, kurioje įsigijo kelionę. Rugpjūčio 19 d. ir 26 d. skrydžiai Hurgada–Vilnius bus vykdomi pagal grafiką, parskraidinant turistus“, – teigiama „Novaturo“ pranešime. Šiuo metu Hurgados kurorte yra 115 šio kelionių organizatoriaus turistų.

Žinių, kad lietuviai būtų nukentėję per Egipte vykstančius neramumus, nėra. Suirutę šalyje išprovokavo Kaire įvykdyta karinė operacija prieš nuverstojo prezidento Mahmudo Mursi šalininkų stovyklas.

URM kartoja rekomendaciją nevykti į Egiptą  

Kaip teigiama Lietuvos URM šeštadienį išplatintame pranešime, kitą savaitę prezidento Mohamedo Mursio šalininkai planuoja naujų demonstracijų, tikėtini susirėmimai. Smurto banga plinta nuo Kairo į visą šalies teritoriją. Padėtis Lietuvos turistų pamėgtuose Raudonosios jūros kurortuose išlieka santykinai stabili, tačiau neprognozuojama.

Todėl URM rekomenduoja nevykti į Egiptą. Tikimasi, kad šio raginimo bus laikomasi ir keliones jau suplanavę asmenys ir keliones organizavusios bendrovės ras abi puses tenkinančius sprendimus.

Jau esantiems Egipte URM rekomenduoja būti budriems, palaikyti ryšį su kelionių organizatoriais, sekti vietinės valdžios pranešimus, vengti masinio susibūrimo vietų; visą laiką su savimi turėti asmens dokumentą su nuotrauka; likti viešbučio zonoje ar kitoje saugioje vietoje.

Nevykti į Egiptą rekomenduoja daugelis Europos Sąjungos šalių: Vokietija, Lenkija, Čekija, Ispanija, Austrija, Estija, Airija, Rumunija, Slovakija, Belgija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi