Lietuvoje

2018.11.28 17:31

Laiku nedeklaravę interesų ministrai L. Kukuraitis ir E. Jankevičius pažeidė įstatymą

LRT.lt2018.11.28 17:31

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Politikai sudarytus ir tebegaliojančius deklaruotino dydžio sandorius savo privačių interesų deklaracijose nurodė vėluodami, teigiama VTEK pranešime.

E. Jankevičius pavėluotai deklaravo dvi savo ir vieną sutuoktinės paskolą: 2000 m. sudarytą su AB „SEB“ banku, 2012 m. – su privačiu asmeniu ir 2012 m. – su UAB „Medicinos sprendimai“. L. Kukuraitis pavėlavęs deklaravo 2009 m. su AB „Swedbank“ sudarytą paskolos sandorį.

Šiuos duomenis politikai turėjo nurodyti savo privačių interesų deklaracijose, kai pirmąjį kartą teikė jas pradėję eiti ministrų pareigas, tačiau jie tai padarė tik šių metų rugsėjį.

VTEK atkreipia dėmesį, kad teikti privačių interesų deklaraciją privalu pradėjus eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, o po to – kaskart atsiradus naujų deklaruotinų duomenų ar pasikeitus jau deklaruotiesiems. Deklaruoti reikia ne tik per pastaruosius metus sudarytus, bet ir visus galiojančius – nepriklausomai, prieš kiek metų jie buvo sudaryti – 3 tūkst. eurų sumą viršijančius sandorius, taip pat saistančius ryšius su juridiniais asmenimis bei kitą įstatyme įvardytą informaciją.

Populiariausi