Lietuvoje

2018.11.28 13:10

Iš kūdikių namų į ligoninę atvežtas sužalotas vaikas: policija pradėjo tyrimą

Šiaulių policijos pareigūnai aiškinasi, kas kūdikių namuose nutiko trejų metų berniukui, kuris antradienį ryte buvo atvežtas į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką.

Pastebėjo sumušimo žymių

Mažametį apžiūrėję medikai įtarė galvos traumą, pastebėjo, kad vaikui yra sumuštas kapšelis ir tarpvietė.

Suteikus pagalbą berniukas buvo paguldytas į Intensyvios terapijos skyrių.

Apie pas juos patekusį galimai smurtą patyrusį vaiką medikai pranešė policijai.

Pranešimą gavę policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Įtarimai dėl šio nusikaltimo kol kas nėra niekam pareikšti – Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namų, kur augo šis berniukas, personalas tvirtina, kad globotinis susižalojo pats.

Berniuką kamavo pykčio priepuoliai

Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė Audronė Kardašienė portalui lrytas.lt sakė, kad šis berniukas turi didelių sveikatos problemų.

„Vaikas mūsų kūdikių namuose auga nuo pat gimimo. Jis turi sunkią negalią. Vaiką kamuoja pykčio priepuoliai.

Paūmėjus šiems priepuoliams, mes nusprendėme kreiptis į psichiatrą, kad jis pakonsultuotų, ar berniukui nereikia medikamentinio gydymo“, – sakė A. Kardašienė.

Pasak kūdikių namų direktorės, eilės pas vaikų psichiatrus yra didelės, todėl vizitas pas specialistą buvo paskirtas tik gruodžio 17 dienai.

Trenkėsi galva į stalo koją

„Eilinis incidentas įvyko pirmadienį vakare. Per vakarienę šis berniukas ėmė ožiuotis, jį apėmė pykčio priepuolis. Pakilęs nuo stalo vaikas ėmė bėgioti po kambarį. Vėliau jis vėl sėdo prie stalo, bet nesiliovė muistytis ir nuo kėdės. Griūdamas vaikas trenkėsi galva į stalo koją.

BNS nuotr.

Po to berniukas nurimo. Jis buvo paguldytas miegoti, o ryte vis dėlto nusprendėme dėl šio globotinio sveikatos pasikonsultuoti su medikais.

Po apžiūros berniukas buvo paliktas Moters ir vaiko klinikose, čia jį apžiūrės ir psichiatras. Po šio specialisto konsultacijos paaiškės, ar berniukas iš klinikos grįš pas mus, ar bus gydomas dėl psichinių sutrikimų“, – sakė A. Kardašienė.

Suklaidino pigmentinė dėmė

Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė sakė esanti garantuota, kad specialiai šis berniukas nebuvo sužalotas, ir neabejojo, kad dėl fizinio skausmo sukėlimo pradėtas ikiteisminis tyrimas išsiaiškinus visas įvykio aplinkybes bus nutrauktas.

Prielaidos ikiteisminio tyrimo nutraukimui atsirado po pakartorinės medikų apžiūros.

Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vedėjas Povilas Venckus portalui lrytas.lt sakė, kad kapšelio bei tarpvietės sumušimus įtarusius medikus galėjo suklaidinti pigmentinė dėmė.

„Ši pigmentinė dėmė yra labai panaši į sumušimo žymę, bet jokių patinimo toje vietoje nerasta.

Nepasitvirtino ir spėjimas dėl galvos traumos. Atlikus kompiuterinę tomografiją jokių traumos požymių nerasta.

Sveikata berniukui galėjo sutrikti ne dėl galvos susitrenkimo, o dėl terapinės ligos“, – sakė P. Venckus.

Kūdikių namuose – 40 globotinių

Taškus šioje istorijoje turės sudėlioti berniuką apžiūrėsiantys ekspertai, kurių išvadas gavę tyrėjai ir nuspręs, ar nutraukti jau pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Šiuo metu Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose yra 40 globotinių. Vyriausiam globotiniui yra šešeri metai.