Lietuvoje

2018.11.28 09:28

Tęsiantis mokytojų streikui, J. Petrauskienė situaciją aptars komitete

ELTA2018.11.28 09:28

Trečią savaitę tęsiantis pedagogų streikui dėl etatinės darbo apmokėjimo sistemos, Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, trečiadienį planuoja streikuoti 73 švietimo įstaigos. Streiką tęs 70, prie streikuojančių prisijungs 3, o nutrauks 2 švietimo įstaigos. Antradienį streikas vyko 72 mokyklose. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) informavo švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kad yra suinteresuota tūkstančiams vaikų atnaujinti ugdymo procesą, todėl trečiadienį atvyks į Švietimo ir mokslo ministeriją derėtis. 

Švietimo ir mokslo ministrė esamą situaciją bei klausimus dėl mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistemos įgyvendinimo su mokytojų atstovais aptars Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje, į kurį, teigė komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, buvo kviesti ir streiką organizuojančios pedagogų profsąjungos atstovai.

LŠDPS nuomone, įpusėjo trečia mokytojų streiko savaitė, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija nerodo iniciatyvos iš esmės spręsti kolektyvinį ginčą. 

„Nors turime tėvų ir vaikų palaikymą, tačiau jaučiame atsakomybę už juos, be to, iš Seimo ir Prezidentūros girdime raginimus pagaliau susitarti, todėl iš ministerijos nepasitrauksime tol, kol nebus pasiektas susitarimas“, – teigia LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Į susitikimą ministerijoje ketina eiti ne tik streikuojantys mokytojai, bet ir juos remiantys mokinių tėvai bei patys moksleiviai. Anot A. Navicko, nemažas būrys derybininkų ministerijoje gali būti visą dieną, jei reikės, – ir naktį. 

Trečiadienį švietimo ir mokslo ministrė taip pat susitiks su Lietuvos savivaldybių asociacijos direktore Roma Žakaitiene. Planuojama per susitikimą pasiekti galutinį susitarimą dėl lėšų švietimo pagalbai didinimo. 

ŠMM informuoja, kad lapkričio 29 d. yra rengiamas ministerijos ministrės bei ministerijos atstovų ir profesinių sąjungų susitikimas, per kurį ketinama pasiekti galutinius susitarimus, kaip koreguoti etatinio darbo užmokesčio modelio įgyvendinimą. 

LŠDPS primena streiko reikalavimus: mokytojo etatą turėtų sudaryti 36 valandos, iš kurių ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų; mokytojo etatas gali būti dalinamas tik išlaikant tą pačią kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičiaus proporciją; valandos etatui skaičiuojamos ne metams, o savaitei; turi būti parengta pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programa, o nuo 2019 m. sausio 1 d. jų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc.; ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogų etate turėtų būti ne mažiau kaip šešios nekontaktinės valandos; įsipareigoti mažinti vaikų/mokinių skaičių grupėse/klasėse. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt