Lietuvoje

2018.11.27 21:03

Moksleivių tėvai ieško, kas dirbs vietoj streikuojančių mokytojų

Pedagogų streikas tęsiasi jau trečią savaitę, o susirūpinę tėvai patys ieško mokytojų, žadėdami atlygį jiems mokėti iš savo kišenės.  Tačiau streiką pradėjusios pedagogų profesinės sąjungos vadovų teigimu, kai kurių mokyklų mokytojai siūlo nuotolines konsultacijas arba gali skirti moksleiviams užduočių atlikti namie.

Prieš daugiau nei savaitę vienos Vilniaus progimnazijos tėvai ir mokiniai surengė 10 kilometrų žygį nuo Pašilaičiuose esančios mokyklos iki Švietimo ir mokslo  ministerijos – taip jie palaikė streikuojančius mokytojus. Tačiau nuotaikos keičiasi – pirmadienį grupelė tėvų socialinėje erdvėje pradėjo dalytis įrašu, kad ieško mokytojų, kuriems iš savo kišenės mokėtų papildomai, kad tik jie sutiktų mokyti vaikus.

„Ieškom kažkokių kelių, kaip padėti savo vaikams, nes dabar trečia savaitė prasidėjo ir neaišku, kiek dar tai tęsis, nesusišnekam su mokytojais. Mokytojai turi kažkokius reikalavimus, jie kažkokie netenkinami, vaikai naudojami kaip instrumentas visai šitai situacijai. Ieškom mokytojų“, – pasakojo mokinio tėvas Arūnas Gaspariūnas.

„Jie bando nuotoliniu būdu ar pasikviesdami kai kuriuos vaikus, kuriems bus stojimai, kažkaip konsultuoti, duoti jiems užduočių. Visgi būtų gerai, kad ne tik mokytojams, bet ir vyriausybei rūpėtų tie vaikai“, – sakė Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Patys moksleiviai pyksta, kad dėl streiko atsiras žinių spragų ir, pavyzdžiui, abiturientų lygis streikavusiose ir dirbusiose mokyklose skirsis.

„Kodėl jie turi kentėti? Nes tie patys dvyliktokai visose Lietuvos mokyklose laikys egzaminus, tie patys jaunesni žmonės turi išeiti kursą, ir kodėl atsiranda spragos būtent keliose mokyklose, tai iš tikrųjų labai nemalonu“, – teigė Moksleivių sąjungos atstovas Rokas Štreimikis.

Profsąjungos žada ieškoti būdų, kaip pasivyti praleistas pamokas. Be to, užsitęsęs streikas sudaro nepatogumų tėvams, auginantiems pradinukus.

„Jeigu turit pirmoką arba antroką, tai yra tos amžiaus kategorijos vaikas, kurio vieno negali palikti be priežiūros. Jeigu mokykloje nėra organizuota visos dienos grupė, tenka rinktis arba auklę, arba ieškoti savo senelių, močiučių, kad prižiūrėtų arba dar kažkokį sprendimą“, – kalbėjo Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas.

Pasak streiką organizuojančios profsąjungos, jei vyriausybė nesutiks mokytojams kompensuoti prarasto darbo užmokesčio, tai bandys daryti pati profsąjunga.