Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Kardinolas A. J. Bačkis atstovauja popiežiui iškilmėse Kijeve

ELTA 2015.09.08 13:45

Vilniaus arkivyskupas emeritas kardinolas Audrys Juozas Bačkis šeštadienį ir sekmadienį vadovauja Popiežiškajai misijai Kijeve vykstančiose Kijevo Rusios krikšto 1025 metų jubiliejaus iškilmėse.

Vilniaus arkivyskupas emeritas kardinolas Audrys Juozas Bačkis šeštadienį ir sekmadienį vadovauja Popiežiškajai misijai Kijeve vykstančiose Kijevo Rusios krikšto 1025 metų jubiliejaus iškilmėse.

Popiežiaus Pranciškaus skyrimu šiose iškilmėse kardinolas A. J. Bačkis yra Šventojo Tėvo ypatingasis pasiuntinys.

„Manau, jog šiandien mes turėtume dvasiškai pasinerti į Dniepro upės vandenis, dėkoti Dievui už Krikšto dovaną ir atnaujinti Krikšto pažadus. Krikštas yra dovana, mums suteikianti amžinąjį gyvenimą ir padaranti mus Dievo vaikais. Visi tampame didžiosios Dievo šeimos kūnu, o tai – Kristaus Bažnyčia. Krikščionybės spinduliavimas iš Kijevo apšvietė kaimynines šalis ir tautas, kuriose irgi išaugo Bažnyčios, taip pat švenčiančios šią didžiąją jubiliejinę sukaktį“, – pabrėžė kardinolas A. J. Bačkis, kalbėdamas Ukrainos graikų katalikų Bažnyčios informacijos departamento (UGCC) atstovui, skelbia Vatikano radijas.

Kijeve kardinolas A. J. Bačkis perduos popiežiaus žinią Ukrainos katalikų Bažnyčiai ir jo Apaštališkąjį palaiminimą.

Pagrindinis Kijevo Rusios Krikšto minėjimas vyks patriarchalinėje Kristaus prisikėlimo katedroje, konsekruotoje 2011 metais, tačiau pašventinimo eiga bus užbaigta būtent 1025 metų jubiliejaus iškilmės metu. Patriarchalinė katedra yra Kijevo ir Haličo didžiojo arkivyskupo sostas.

Iškilmių programoje, be liturginių apeigų, vyks „Besimeldžiančių motinų“ bendruomenių suvažiavimas, forumas apie krikščioniškąsias vertybes ir iššūkius joms, maldos budėjimas visą šeštadienio naktį ir iškilmingoji Dieviškoji Liturgija sekmadienio rytą.

Kijevo Rusia oficialiai buvo pakrikštyta 988 m. kunigaikščio Vladimiro Didžiojo iniciatyva.

Ukrainos katalikų Bažnyčia susideda iš dviejų tradicijų: Vakarų ir Rytų. Didesnė dalis Ukrainos katalikų priklauso Rytų Bažnyčiai, kuri laikosi graikiškos, arba bizantiškos, liturgijos. Likusieji, priklausantys Vakarų tradicijos bendruomenei, liturgijoje naudoja Romos lotyniškas apeigas.

Ukrainos katalikų episkopatui priklauso tiek Ukrainos graikų katalikų Bažnyčios Sinodo, tiek lotynų apeigų Vyskupų konferencijos nariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi