Lietuvoje

2013.08.17 10:18

Premjero rezidencija lieka be remonto: statybininkai atsisakė užsakymo už pusę milijono

Algirdas Butkevičius, abejojantis, ar verta keltis į Vyriausybės vadovui skirtą rezidenciją Turniškėse, gali jaustis ramiau, mat rezidencijos rekonstrukcija vėl įstrigo.

Algirdas Butkevičius, abejojantis, ar verta keltis į Vyriausybės vadovui skirtą rezidenciją Turniškėse, gali jaustis ramiau, mat rezidencijos rekonstrukcija vėl įstrigo.

Konkursą laimėjusi bendrovė „Portalas“ nusprendė nepasirašyti sutarties, tačiau įmonės vadovas Aleksandras Bogdanovas neaiškina, kodėl taip pasielgta.

„Ne, aš nesu įpareigotas komentuoti. Taip nutarė valdyba“, – DELFI sakė A. Bogdanovas.

Centrinio viešųjų pirkimų portalo (CVPP) duomenimis, kiek užsitęsęs premjero rezidencijos rekonstrukcijos baigiamųjų darbų konkursas jau baigtas. Tačiau jo baigtis turbūt ne tokia, kokios tikėjosi Vyriausybės kanceliarija.

CVPP paskelbtoje pirkimo ataskaitoje nurodoma, jog konkurse buvo dvi dalyvės. Pirmoji – darbus už maždaug 695,61 tūkst. Lt siūliusi atlikti bendrovė „Micaras“ – pašalinta dėl kvalifikacijos reikalavimų neatitikimo. Vėliau procedūra kiek užtruko, mat Vyriausybės kanceliarija sulaukė pretenzijos dėl tokio sprendimo.

Vis dėlto galutinis rezultatas – paskelbtas laimėtojas. Vienintele konkurso dalyve likusi bendrovė „Portalas“ pabaigti premjero rezidenciją pasisiūlė už 479,83 tūkst. Lt.

Tačiau čia, CVPP duomenimis, įvyko netikėtas posūkis. Ataskaitoje nurodoma, jog rugpjūčio 16 d. „Portalas“ nutarė nesiimti beveik pusės milijono litų vertės užsakymo ir atsisakė pasirašyti sutartį su Vyriausybės kanceliarija.

Pirkimo komisijos pirmininkas, Vyriausybės kanceliarijos Viešųjų pirkimų skyriaus pirmininkas Jonas Šniaukšta DELFI sakė, kad pagal teisės aktus įmonės gali atsisakyti imtis užsakymo, kurį laimėjo. Klausiamas, ar „Portalas“ argumentavo, kodėl taip apsisprendė, komisijos pirmininkas atsakė neigiamai.

„Paprasčiausiai pagal visas nustatytas procedūras konkursą laimėjęs dalyvis iki sutarties pasirašymo gali atsisakyti pasirašyti sutartį. „Portalas“ tą ir padarė“, – sakė J. Šniaukšta.

Jo teigimu, konkursą laimėjusiai įmonei nepasirašius sutarties reikės skelbti naują konkursą. Tai užtruks apie pusantro ar du mėnesius.

Pasiteiravus, koks neatitikimas lėmė įmonės „Micaras“ pašalinimą iš konkurso, J. Šniaukšta sakė, kad ši įmonė nepateikė laisvos formos deklaracijos apie kvalifikaciją.

„Visi dalyviai, dalyvaujantis konkurse, turėjo pateikti deklaraciją, kad jie atitinka kvalifikacinius reikalavimus. Šitas dalyvis nepateikė tokios deklaracijos, o jos nepateikimas laikomas pirkimo dokumentų neatitikimu pirkimo sąlygoms. Ta deklaracija yra laisvos formos, kad mūsų įmonė atitinka keliamus kvalifikacinius reikalavimus ir jeigu laimėsime konkursą, pateiksime visus kvalifikaciją įrodančius dokumentus. Jie, matyt, ar užmiršo, ar nepasižiūrėjo ir tokios deklaracijos nepateikė. Tai formalumas, bet jis turi būti“, – sakė J. Šniaukšta.