Lietuvoje

2018.11.27 12:42

Mirtinų grasinimų D. Šakalienei byla: įtarimai niekam nepareikšti, bet grasintojų gali būti daug

Saulius Chadasevičius, 15min.lt2018.11.27 12:42

Viena iš visuomenę įaudrinusio Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, uždraudusių bet kokį smurtą prieš vaikus, autorių Seimo narė Dovilė Šakalienė gali jaustis ramiau, nes vykstant tyrimui yra saugoma, tačiau visų atsakymų teisėsauga parlamentarei dar nedavė. Ikiteisminis tyrimas kol kas – dar be apčiuopiamų rezultatų. Įtarimai kol kas niekam nepareikšti, kita vertus, įtariamųjų gali būti ne vienas.

Teisėsauga rimtai ėmėsi darbo šioje rezonansinėje grasinimų istorijoje beveik prieš dvi savaites, lapkričio 15-ąją. Pasak ikiteisminį tyrimą kuruojančio prokuroro, „šiuo metu nustatinėjamas asmenų, galimai dariusių nusikalstamas veikas, ratas.“ Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius 15min taip pat pranešė, kad šiuo metu įtarimai dar niekam nėra pareikšti.

Kaip žinoma, prieš 12 dienų, ketvirtadienį, Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Seimo narės šmeižto ir galimo grasinimo nužudyti. Prieš tai beveik dvi dešimtys Seimo narių kreipėsi į generalinį prokurorą dėl grasinimų parlamentarei D. Šakalienei.

Seimo narių teigimu, parlamentarė sulaukė ir grasinimų nužudyti. Anot kreipimosi į prokuratūrą autorių, socialiniame tinkle „Facebook“ platintas fotomontažas, kur D. Šakalienė vaizduojama vilkinti aprangą su nacistinės Vokietijos simbolika bei šalia matomas mergaitės siluetas, viename portale publikuota jos nuotrauka su taikiniu ant kaktos. Ar kažkurie grasinimai galėjo būti realiai įvykdyti, svarstyti kol kas anksti.

Kaip rašė 15min, praėjusį sekmadienį Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje susidūrė dviejų skirtingų mitingų dalyviai. Vieno gausaus protesto dalyviai reikalavo atšaukti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kuris esą veikia ne šeimos naudai, o menkesniu antiprotestu „Vaikystė be smurto“ pasivadinusi grupė ragino išsaugoti šį įstatymą ir nesiimti naujų, smurtą įteisinančių priemonių.

15min kalbinti protesto dalyviai teigė matantys paralelių tarp Garliavos istorijos ir šio skandalo. Kai kurie teigė, kad nenurims, kol atsakomybės neprisiims parlamentarė D. Šakalienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.