Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.26 18:10

V. Titovas žada skųsti sprendimą dėl priesaikos sulaužymo Strasbūro teismui

BNS 2018.11.26 18:10

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Viačeslavas Titovas Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) ketina skųsti sprendimą, kad apšmeižęs partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą jis sulaužė priesaiką.

„Aš galvoju paduoti (Lietuvą – BNS) į Strasbūrą, kad buvo pažeista mano teisė reikšti nuomonę ir atstovauti savo rinkėjams“, – BNS pirmadienį sakė politikas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė, kad apkaltinęs A. Ramanauską-Vanagą 8 tūkst. civilių nužudymu V. Titovas šiurkščiai sulaužė priesaiką.

Tarybos narys teigė tokio sprendimo nesitikėjęs.

„99,99 proc. maniau, kad laimėsiu, kad būsiu teisus, bet reikia gerbti teismo sprendimą, jeigu jis mano kitaip“, – kalbėjo V. Titovas.

„Jaučiu, kad nieko nepažeidžiau, išreiškiau nuomonę, atstovaudamas savo rinkėjams uždaviau klausimus“, – pridūrė Lietuvos rusų sąjungos atstovas.

Politikas nekomentuoja, ar atsistatydins, ar sulauks apkaltos proceso pabaigos tuo atveju, jeigu teismas priimtų jam nepalankų sprendimą.

Jis registravo visuomeninį rinkimų komitetą ir sako ketinantis dalyvauti kitąmet vyksiančiuose uostamiesčio mero rinkimuose.

„Pats aukščiausias teismas įvyks kovo 3 dieną per rinkimus“, – teigė V. Titovas.

LVAT sprendimas atveria kelią V. Titovo apkaltai. Ji įvyks, jeigu už politiko pašalinimą iš uostamiesčio tarybos pasisakys du trečdaliai visų tarybos narių.

Taryba dėl V. Titovo mandato panaikinimo balsuos ketvirtadienį

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį planuoja spręs priesaiką sulaužiusio tarybos nario Viačeslavo Titovo likimą, sako miesto meras Vytautas Grubliauskas.

BNS nuotr.

„Dabar tarybos veiksmas tik vienas – balsavimas dėl Vyriausiojo administracinio teismo sprendimo. Pritarti sprendimui arba nepritarti. Pritarimo atveju tarybos narys netenka įgaliojimų iš karto, nepritarimo atveju, jeigu taip atsitiktų, tai tarybos narys toliau eitų savo pareigas, – BNS sakė V. Grubliauskas. – Politikas negali slėptis ar dangstytis už sampratos – nuomonė ir jos reiškimas, bet ir turi atsakyti, kai ta nuomonė yra grindžiama šmeižikiškais argumentais“.

Pasak V. Grubliausko, teismas „parodė tvirtą stuburą“, o dabar „visą šitą epopėją“ turi užbaigti Klaipėdos miesto taryba.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas teigia, kad taryba V. Titovo likimą spręs atviru balsavimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi