Lietuvoje

2018.11.26 18:46

„Blue/Yellow“ įkūrėjui J. Ohmanui išimties tvarka suteikiama Lietuvos pilietybė

BNS2018.11.26 18:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė švedų kilmės režisieriui Jonui Ohmanui išimties tvarka suteiks Lietuvos pilietybę.

Dekretą dėl pilietybės suteikimo išimties tvarka D. Grybauskaitė pasirašys antradienį, BNS patvirtino prezidentės patarėjas Liudas Zakarevičius.

Lietuvos pilietybė gali būti suteikiama ypatingų nuopelnų šaliai turinčiam kitos valstybės piliečiui, kuris yra integravęsis į Lietuvos visuomenę.

Pats J. Ohmanas teigia, kad formaliai jokių kraujo ryšių su Lietuva neturi, tačiau čia rado savo antrąją pusę – lietuvaitę. 

Kino režisierius Lietuvoje gyvena jau daugiau nei dešimtmetį, tačiau pirmą kartą atvyko dar Nepriklausomybės aušroje.

Kino kūrėjas J. Ohmanas yra paramą Ukrainai telkiančios visuomeninės organizacijos „Blue/Yellow“ įkūrėjas. Jis teigia, kad nuo 2014 metų Ukrainai perduotos paramos vertė – daugiau nei 500 tūkst. eurų.

„Aš einu į karą. Visų pirma, aš ginu Lietuvą, ką aš ten veikiu Ukrainoje, nes aš suprantu, kad jeigu ten bus blogai, mums ir čia bus blogai“, – pirmadienį BNS sakė J. Ohmanas.

Paklaustas, kaip vertina vakarykštę Rusijos jūrų laivyno agresiją prieš Ukrainos laivus, J. Ohmanas sakė, kad jo toks Rusijos veiksmas nenustebino.

„Kad Rusija yra grobikė, melagė, agresorė ir provokatorė, tai galima ilgai vardinti. Donbase tiek dalykų matęs ir girdėjęs esu, kad čia man nieko tokio“, – BNS sakė paramą Ukrainai teikiantis kino kūrėjas.

J. Ohmanas įsitikinęs, kad Rusijos agresija prieš Ukrainos laivus apsunkina padėtį regione, tačiau jis pasigenda drąsesnės tarptautinės bendruomenės reakcijos. 

„Rusiją reikia parklupdyti, nes kitaip mes turėsim problemų dar dešimtmetį ar dvidešimt metų į priekį. Rusija yra nepatikima. Rusija – priešas. Mes esam kare“, – teigė Jonas Ohmanas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.