Lietuvoje

2018.11.26 17:55

S. Skvernelis: fizinis smurtas prieš vaikus niekaip negali būti įteisintas ar toleruojamas

BNS2018.11.26 17:55

Fizinis smurtas prieš vaikus niekaip negali būti įteisintas ar toleruojamas, bet vaikų paėmimas iš šeimų turi būti kraštutinė priemonė, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Šiandieninėje stadijoje neturėtume grįžti atgal ir kalbėti apie „proporcingą“ smurtą prieš vaikus. Manau, kad turi būti keičiama ir tobulinama įstatymų įgyvendinimo tvarka, įdiegiama daugiau saugiklių, kurie eliminuotų žmogiškąją klaidą, skiriama daugiau resursų, o ne siaurinamas smurto prieš vaikus sąvokos apibrėžimas“, – savo poziciją feisbuke paskelbė S. Skvernelis.

Grupė parlamentarų po rezonansinio vaikų paėmimo iš šeimos atvejo įregistravo pataisas, kurios keičia smurto prieš vaikus sąvoką. Numatoma, kad fiziniu smurtu prieš vaiką būtų laikomas tik sukeliamas žymus skausmas, o į psichologinio smurto apibrėžimą įtraukiamas „prievartinis vaikų ir tėvų atskyrimas prieš jų valią“.

Šias pataisas inicijavo „valstietis“ Mindaugas Puidokas su daugiau kaip 50 parlamentarų iš „valstiečių“, „tvarkiečių“ konservatorių bei kitų frakcijų.

Savo įraše feisbuke S. Skvernelis teigia, kad paėmimas iš šeimos kaip kraštutinė priemonė „gali ir turi būti taikoma tik visapusiškai įvertinus situaciją ir kylančius pavojus“. Kartu jis pažymi, kad „žmonės, kurie augina vaikus be fizinio smurto, neturi baimintis jų atėmimo“.

„Visuomenės nerimas yra suprantamas, tai – itin jautri tema. Nauja tvarka galioja vos kelis mėnesius ir nenuostabu, kad išryškėjo tam tikri taisytini dalykai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taiso paaiškėjusias silpnąsias vietas, kad būtų kuo daugiau aiškumo ir skaidrumo. Netrukus bus pateikti ministerijos siūlymai keisti poįstatyminius teisės aktus“, – sako vyriausybės vadovas.

Anot jo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei jai pavaldžioms įstaigoms „aiškiai nurodyta gilintis ir labai atsakingai vertinti kiekvieną galimą vaiko paėmimo iš šeimos atvejį“.

„Jei institucijų veiksmai kelia rimtų abejonių, už tai atsakingi asmenys privalo prisiimti atsakomybę, spragos turi būti šalinamos, o padaryta žala kompensuojama“, – skelbia S. Skvernelis.

Sekmadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, surengtas protestas dėl vaiko teisių apsaugos sistemos. Organizatoriai suderino leidimą tūkstančio žmonių mitingui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt