Lietuvoje

2018.11.25 12:54

Perspėja vairuotojus ir pėsčiuosius – išsilaikys nepalankios oro sąlygos

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2018.11.25 12:54

Sekmadienio rytą didžiojoje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia buvo šlapios dėl buvusių kritulių, vietomis yra slidžių kelių ruožų, kurie yra barstomi.

Pasak kelininkų, daugelyje šalies rajonų, išskyrus pietinę dalį, eismo sąlygas sunkina rūkas, matomumas sumažėjęs ir vietomis siekia iki 150 metrų.

Sekmadienį šalyje numatomi krituliai, jų bus nedaug ir jie bus mišrūs: bus ir sniego, galima tikėtis ir šlapdribos, ir dulksnos, LRT RADIJUI sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Pasak jo, vietomis išliks ir rūkas, lijundros ir plikledis. Vėjas bus silpnas ir nepastovios krypties, o temperatūra pakils nedaug – dieną ji nenutols nuo nulio. Aukščiausia temperatūra dieną svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos, tik Kuršių nerijoje ar prie jūros kai kur bus iki 3 laipsnių šilumos.

Kitos savaitės pradžia išliks žiemiška, tik pirmadienio orai bus jau ramesni nei šeštadienio ar sekmadienio, nes truputėlį pakils atmosferos slėgis, tad aukštesnio slėgio sūkurys priartės ir sumažės nemalonių įvairių reiškinių ir kritulių, sakė sinoptikas.

Krituliai pirmadienį iškris tik kai kur ir bus nedideli, daugiausia bus sniegas. Bet nuo sekmadienio orų dar bus slidu, o dar pašals, tad vietomis išsilaikys ir plikledis. Vėjas išliks nestiprus, nepastovios krypties, 3–5 m/s. Pirmadienio naktis jau bus žiemiškesnė – temperatūra pažemės iki 2–7 laipsnių šalčio, bet dieną pasuks link nulio ir bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Žiemiškos bus šios savaitės naktys, LRT RADIJUI sakė sinoptikas V. Sakalauskas. Antradienį vėl bus truputį daugiau kritulių, trečiadienį – mažiau. Naktys bus šaltesnės – antradienio naktį jau bus 3-8, prie jūros 0-2 laipsnių šalčio, o trečiadienio naktį – 4–9 laipsniai šalčio. Dienomis šaltis atlėgs, bus apie nulį. Ketvirtadienio naktį galima tikėtis ir 5–10 laipsnių šalčio, prie jūros vėl bus šilčiau. Tik ketvirtadienio dieną ir naktį laikysis lengvas šaltukas. Šaltesnės naktys pasibaigs artėjant savaitgaliui. Priartės gana aktyvus Atlanto ciklonas, grįš nemalonūs reiškiniai – visų pirma bus labai vėjuota ir nemažai kritulių.