Lietuvoje

2018.11.24 17:27

Slidžiose gatvėse – chaosas: kentėjo ir žmonės, ir automobiliai

LRT.lt, BNS2018.11.24 17:27

Slidžiose Vilniaus gatvėse daugybė žmonių šeštadienį patyrė traumas, iki 15 val. fiksuota daugiau nei 200 automobilių avarijų. 

„Labai daug (traumų), statistikos kol kas neturime, nes visi kvietimai dar neužregistruoti. Kviečia į namus, ir į gatves, slidus kelias, labai daug kvietimų“, – BNS sakė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties budinti gydytoja.

Bendrovės „Grinda“, tvarkančio tik miesto gatves, atstovas Egidijus  Steponavičius BNS sakė, kad gatvės yra pabarstytos. Šeštadienio naktį, 3 val., į gatves buvo išsiųsta dalis techniko, buvo barstoma druska ir smėlis. Ryte buvo išsiųsta papildomai dar 10 mašinų.

„Šią naktį dirbs 34 barstytuvai. Mūsų žmonės dirba intensyviai, ruošiamės nakčiai“, – BNS sakė E. Steponavičius. 

Šaligatvius prižiūri kitos savivaldybės samdomos įmonės „Stebulė“ ir „Mano aplinka“. 

„Prie stotelių yra palikti smėlio konteineriai, tai miesto reikmėms nupirktas smėlis. Jeigu kiemsargiai nespėja, gyventojai gali naudotis. Bendruomeniški kaimynai gali vieni kitiems padėti“, – mano E. Steponavičius. 

Policija skelbia, kad 15 val. duomenimis, keliuose vis dar slidu, registruoti jau 188 techniniai eismo įvykiai, 19 įskaitinių eismo įvykių.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis naktį daug kur nedideli krituliai, plikledis. Vietomis rūkas, lijundra. Žemiausia oro temperatūra nuo 1 laipsnio šilumos iki 4 laipsnių šalčio.

Šeštadienio vakarą šiaurės bei rytų Lietuvoje dėl šlapdribos, vietomis pereinančios į snygį, valstybinės reikšmės kelių dangos šlapios, kai kur padengtos plonu sniego sluoksniu, slidžios. 

Kaip praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija, rajoninių kelių dangos išlieka slidžios. Vakarų Lietuvoje eismo sąlygas sunkina rūkas, matomumas sumažėjęs ir siekia iki 200 m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt